KOPA AMERIKA: Het trik Gerera za treće mjesto

U meču za treće mjesto Peru pobijedio Venecuelu, koja je od 58. minuta igrala sa igračem manje - 4:1.

KOPA AMERIKA: Het trik Gerera za treće mjesto Izvor: MONDO

Peruanci, inače dvostruki osvajači trofeja, sedmi put su osvojili treće mjesto na "Kopa Ameika" (dva puta bili na diobi trećeg mjesta). U subotu uveče u La Plati u borbi za bronzu savladali su Venecuelu - 4:1 (1:0).

Prvi gol za Peru postigao je Vilijam Kiroke u 41. minutu, a onda je uslijedio rafal Paola Gerera u 64, 89. i 93. minutu. Jedini strijelac za Venecuelu bio je Huan Arango u 79.

Venecuela je u 58. minutu ostala bez isključenog Tomasa Rinkona, a samo šest minuta kasnije Gerero je započeo seriju povisivši na 2:0.

Ipak, Venecuelanci se nisu predavali, napadali su i uspjeli da smanje na 1:2. Preostalo im je više od deset minuta da pokušaju da izjednače.

Umjesto toga, napadač Hamburgera je još dva puta bio precizan u trenucima kada se protivnik u potpunosti otvorio. Gerero je tako na "Kopa Amerika 2011" postigao pet golova i istakao najozbiljniju kandidaturu da bude najbolji strijelac turnira.

Urugvajac Luis Suarez može da ga stigne ako u finalu protiv Paragvaja postigne dva gola, a čak i prestigne ako tri puta zatrese mrežu...

Plasmanom u polufinale Venecuela je ostavrila najveći uspjeh u istoriji.