Gudelj opet dao gol u Ligi šampiona! Drama u Mančesteru - Megvajer i Onana heroji, Peljto odlično sudio u Berlinu

Odigrano je osam utakmica u Ligi šampiona posle reprezentativne pauze.

Liga sampiona rezultati Nemanja Gudelj dao gol za Sevilju Izvor: Isabel Infantes / PA Images / Profimedia

Liga šampiona se vratila poslije reprezentativne pauze. Odigrano je osam mečeva i  nije bilo velikih iznenađenje.

Reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj ponovo se upisao u strijelce, postigao je počasni pogodak u porazu Sevilje od Arsenala (2:1), dok je Hari Megvajer dao gol za pobjedu Mančester junajteda protiv Kopenhagena, a Onana je u nadoknadi odbranio penal (1:0). Real Madrid je pobijedio Bragu na gostovanju (2:1).

Derbi kola bio je u Španiji gdje je Sevilja dočekala Arsenal. Tamo je prvi gol pao u četvrtom minutu nadoknade kada je Martineli istrčao kontru, obišao golmana i pogodio. Onda je u 53. minutu Žezus postigao prelijep gol za 2:0, pa je Gudelj poslije Rakitićevog kornera u 58. vratio nadu i donio dramatičnu završnicu. Imala je Sevilja priliku da izjednači, nije je iskoristila u nadoknadi.

Mančester junajted se žestoko namučio protiv Kopenhagena na "Old Trafordu". Onda je jedan od najkritikovanijih igrača odgovorio svima. Megvajer je u 72. minutu dao gol koji je donio tri boda "crvenim đavolima". Doduše, ogromne zasluge za to ima i golman Onana koji je u 97. minutu odbranio penal Larsonu.

U ranijem terminu Bajern Minhen je pobijedio Galatasaraj u Istanbulu sa 3:1, dok je Inter savladao Salzburg sa 2:1.

Irfan Peljto, sudija iz Bosne i Hercegovine sa pomoćnicima Senadom Ibrišimbegovićem i Davorom Beljom odlično je dijelio  pravdu u Berlinu na meču Uniona i Napolija (0:1). Sredinom drugog dijela opravdano su poništili pogodak njemačkog ima zbog ofsajda Gosensa.