Sarajevo eliminisano iz Lige šampiona! Bordo tim imao sve u svojim rukama, pa poražen od Ukrajinaca

Bordo tim nije uspio da eliminiše ukrajinski Ruh.

omladinska liga šampiona sarajevo ruh  Izvor: FK Sarajevo

Juniori Sarajeva nisu uspjeli da se plasiraju u drugo kolo "staze nacionalnih prvaka" u Omladinskoj Ligi šampiona.

Bordo tim je imao aktivan rezultat nakon prvog, gostujućeg duela sa ukrajinskim Ruhom, potom stigao i do vođstva pred domaćom publikom, ali to nije bilo dovoljno da se eliminiše ukrajinski tim:

SARAJEVO – RUH 1:2 (1:1)
/Bezdrob 4 – Pančenko 24, Kvas 65/

Nakon remija (1:1) na neutralnom terenu u Poljskoj, Sarajevo je na "Koševu" do vođstva stiglo već u četvrtom minutu, pogotkom Farkuka Bezdroba.

Prednost ekipe kojom komanduje Dženan Uščuplić trajala je do 24. mnuta, kada je Serhij Pančenko matirao čuvara mreže bordo tima Armana Šutkovića, koji se istakao sjajnom odbranom samo tri minuta kasnije. Skrivio je jedanaesterac, a potom "paradom" odbranio udarac Nazara Kasarde.

Ipak, u drugom poluvremenu je bio nemoćan kod dvije situacije, koje su Sarajlije koštale plasmana u narednu fazu. Za Ruh su u 65. i 84. minutu pogađali Konstantin Kvas i Jevgenij Pastuh, poslavši Ukrajince u drugo kolo, gdje će koplja ukrstiti sa Mitjilandom.

Šampion Danske je dva puta remizirao sa prvakom Portugala Famalikaom (2:2, 0:0), pa su morali da se izvode jedanaesterci, koje su Danci riješili tek u devetoj seriji, rezultatom 7:6.

Juniorski tim Sarajeva sada se potpuno okreće obavezama u Premijer ligi BiH, gdje je na dobrom putu da odbrani titulu.

U prvih deset mečeva bordo ekipa nije upisala nijedan poraz (9-1-0), te ima šest bodova više od drugoplasiranog Željezničara i trećeplasiranog Veleža, koji ima i meč više.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!