Fiorentina odnijela bodove iz Leskovca uz rasistički skandal navijača iz Italije

Čukarički je poražen i u četvrtom kolu Konferencijske lige protiv Fiorentine.

Cukaricki-Fiorentina Konferencijska liga Izvor: Arena /Printscreen

Fudbaleri Čukaričkog izgubili su večeras u Leskovcu i četvrtu utakmicu u grupnoj fazi Lige Evrope.

Fiorentina je slavila 1:0 golom Enzole iz osmog minuta, i to iz penala koji je VAR tehnologija provjeravala skoro 120 sekundi. Nije to bio naročito jak prekršaja golmana Filipovića, ali se ispostavilo da je dovoljno da arbitar pokaže na "bijelu tačku".

Čukarički se dobro držao tokom meča, imao i šansu preko Kovača u 53. minutu da osvoji bod, međutim promašio je vezni igrač domaćina gotovo prazan gol sa pet metara.

Ako se neko obrukao, onda je to Fiorentina, čiji su navijači ponovo u centru pažnje zbog rasističkog skandala. Samo nekoliko dana pošto su vrijeđali Dušana Vlahovića i skandirali mu "Ciganine", sada su na rasnoj osnovi vrijeđali i Endiajea u prvom dijelu kada je meč i prekinut.

Već za vikend Čukarički igra protiv Partizana, a do kraja Konferencijske lige čekaju ga dueli sa Genkom i Ferencvarošem.