Minimalan poraz "orlića", šanse teoretske

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije poražena od Engleske (0:1) i sada ima samo teoretske šanse da ode na EP u Češkoj.

Minimalan poraz "orlića", šanse teoretske  Izvor: MONDO

Posle ubedljive pobede nad Belorusijom (4:0), omladinska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u sredu od selekcije Engleske 1:0 na kvalifikacionom turniru za Evropsko prvenstvo za fudbalere do 19 godina u Češkoj.

Jedini gol na meču postigao je Džejms Henri u 55. minutu, a ovom pobedom Englezi su došli na koak od osvajanja prvog mesta koje vodi na EP.

Prvi deo meča protekao je u dominaciji Engleza, ali su se izabranici Zlatka Krmpotića prenuli u drugom poluvremenu. Međutim, baš u trenucima nadmoći srpskog tima, Englezi postižu jedan i ispostaviće se zlata vredan gol.

Do kraja meča, "orlići" su propustili sijaset prilika za izjednačenje, a tragičar je bio Stefan Milojević, koji nije iskoristio dva "zicera".

Srbija ostaje u igri za prvo mesto, ako Belorusija iznenadi Englesku u subotu 31.maja, a naša selekcija istog dana savlada Poljsku.

Interesantno je da je meč u beloruskom gradu Borisov posmatralo čak 2.500 ljudi.