Srbin izgubio na Badnje veče! Milenković izborio penal, glumio napadača, ali će sanjati golmana Sasuola!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Srpski reprezentativac Nikola Milenković pokušao je sve da njegova ekipa bar izbjegne poraz, ali nije uspio.

Serija A Sasuolo pobijedio Fiorentinu Izvor: Profimedia

Dva poništena gola, promašen penal, prečka i sjajno veče Andree Konsiljija obilježili su duel Sasuola i Fiorentine na Mapei stadionu u Režo Emiliji.

Srpski reprezentativac u dresu „viole“ Nikola Milenković, učinio je sve što je mogao – izborio penal, bio opasan u napadu, spašavao svoj gol, ali njegova ekipa nije uspjela da izbjegne minimalan poraz 1:0 od domaćina.

Problemi za Fiorentinu krenuli su već u devetom minutu, kada je Andrea Pinamonti svojim sedmim golom u sezoni doveo Sasuolo u vođstvo.

Domaći su slično počeli i drugo poluvrijeme, međutim, pogodak Kristijana Torsvedta je poništen zbog ofsajda, nakon reakcije iz VAR sobe, a treba reći da su sudije zadužene za video analizu imale pune ruke posla na večerašnjem meču.

Desetak minuta kasnije Nikola Milenković izborio je penal za svoju ekipu, ali je udarac Žakoma Bonaventure odbranio Konsilji, a sudije u VAR sobi potvrdile da nije izašao sa gola prije upućenog udarca.

Redale su se prilike pred njegovim golom, pogodili su gosti i prečku, potom i mrežu, međutim, gol Lukasa Martineza Kvarte opravdano je poništen zbog ofsajda, ponovo nakon gledanja video snimka.

Kada nije išlo njegovim napadačima, pokušao je i sam Milenković da postigne gol vrijedan bar jednog boda, odlično je šutirao glavom nakon slobodnog udarca, ali Konsilji krajnjim naporom brani i ovo.

Imao je golman Sasuola i jednu potencijalno veliku grešku, ali Belgran nije uspio da "makazicama" kazni njegov izlet u prazno, jer je Ferari izbio loptu sa gol-linije.

Spašavao je i Milenković svoj gol odličnom reakcijom poslije brzog kontranapada domaćih u samom finišu, ali nije uspio da izbjegne poraz na Badnje veče.