Leverkuzen nezaustavljivo juri ka tituli: Pao je i Bajern!

Autor Haris Krhalić

Trijumf Bajera za +5 nad Bavarcima.

bajer leverkuzen Izvor: FEDERICO GAMBARINI / AFP / Profimedia

Bajer Leverkuzen je ove sezone nezaustavljiv! Pod vođstvom Ćabija Alonsa "farmaceuti" u prvih 30 mečeva u sezoni u svim takmičenjima nisu upisali nijedan poraz.

Mnogi su vjerovali kako će se to večeras promijeniti s obzirom da je u goste stigao minhenski Bajern. Međutim, „farmaceuti“ su mislili drugačije te su nadigrali glavnog konkurenta za titulu Bundeslige, nanijevši im poraz rezultatom 3:0 i produžili niz bez poraza na 31utakmicu.

Ekipa španskog stratega je do vođstva stigla u 18. minutu kada je Josip Stanišić načeo mrežu Bavaraca.

U nastavku smo gledali dominaciju tima iz Leverkuzena koji je do dva gola prednosti stigao u 50. minutu, a strijelac je ovog puta bio Alehandro Grimaldo.

Konačan rezultat postavio je Džeremi Frimpong u petom minutu sudijske nadoknade.

Ovim trijumfom su izabranici Ćabija Alonsa stigli su na samo jednu utakmicu od rekorda koji drži Bajern, čiji niz od 32 meča bez poraza je trajao od decembra 2019. do septembra 2020. godine.

Priliku da se izjednače sa Bavarcima, fudbaleri Bajera će imati u narednom kolu kada će gostovati kod ekipe Hajdenhajma.

Leverkuzen nakon 21 kola ima 55 bodova, odnosno pet više od drugoplasiranog Bajerna.