PRIMERA: Barsa vodila 2:0 i uzela bod

Real Sosijedad osvojio bod protiv šampiona - 2:2. Istim rezultatom završen i meč Viljareal - Sevilja. Real dobio Hetafe 4:2.

PRIMERA: Barsa vodila 2:0 i uzela bod Izvor: MONDO

Primera je počela... Ludo! Prve dve utakmice nove sezone završene su identičnim rezultatom - 2:2.

Sve to ne bi bilo čudno da u jednoj od njih nije igrala Barselona i da nije vodila 2:0...

Špansko prvenstvo startovalo je sa zakašnjenjem, zbog štrajka igrača. U međuvremenu aktuelni šampion i najbolji tim Evrope već je osvojio dva trofeja. Ali, sapleo se u uvodnom kolu Primere u San Sebastijanu:

Real Sosijedad - Barselona 2:2 (0:2)

Tim Pepa Gvardiole već u 11. minutu imao je ubjedljivo vođstvo 2:0. Za minut su golove postigli Ćavi i Fabregas. Činilo se da će gigant iz Katalonije rutinski odraditi posao. Ali...

Uzvratili su Agrireče i Guzman na gotovo istovjetan način. Igračima Real Sosijedada bio je potreban koji sekund više, u strijelce su se upisali u 59. i 61. minutu za konačnih 2:2.

Uzbudljivo je bilo i na El Madrigalu gdje je gostovala Sevilja.

Negredo je doveo goste u vođstvo u 24. minutu (treći gol u sezoni) nedugo pošto je Viljareal ostao bez isključenog golmana Lopeza. Međutim, još u prvom poluvremenu (35. minut) Rosi je izjednačio iz penala.

Iako slabija za jednog igrača, "žuta podmornica" je u 72. minutu stekla prednost preko Rubena, ali je remi obezbijedio Aleksis u 86. minutu.

Real Madrid je iskoristio kiks Barselone da joj pobjegne dva koraka. "Kraljevi" su dočekali komšije iz predgrađa prijestonice i pobijedili ga 4:2 (1:1).

Nije bilo lako igračima Žozea Murinja protiv Hetafea, jer je napadač iz Venecuele Miku prijetio sve vrijeme. Karim Benzema je prvi od svoja dva gola postigao već u 14. minutu, ali je Miku samo pet minuta kasnije izjednačio. Kada se Ronaldo četvrti put u sezoni upisao u strelce, u 60. minutu utakmice iz penala, a nedugo zatim Benzema povisio na 3:1 činilo se da bi i Hetafe, poput Saragose u prvom kolu, mogao da doživi debakl.

Međutim, Miku nije tako mislio, pa je u 74. minutu smanjio na 2:3. Ipak, Iguain se u finišu pobrinuo da ne bude neizvjesnosti - 4:2.