Italija: Napoli "trojkom" počeo sezonu

Fudbaleri Napolija pobijedili su Ćezenu rezultatom 3:1 i sa tri boda sa gostujućeg terena počeli novu sezonu.

Italija: Napoli "trojkom" počeo sezonu Izvor: MONDO

Burno je počela nova sezona na stadionu "Dino Maruci" u Ćezeni. Napoli je na sebi svojstven način - atraktivno i sa mnogo golova najavio svojim navijačima lijepu takmičarsku godinu.

Domaćin je već u prvom minutu zaprijetio udarcem glavom Đanluke Komota, ali je odrambeni igrač pogotio samo stativu.

Napoli je već u sljedećem minutu vodio. Argentinac Ugo Kampanjaro daleko je bacio loptu iz auta, pravo na glavu Ezekela Lavecija, koji je pogodio bliži ugao gola Ćezene i doveo svoj tim u vođstvo.

Razigrani su bili gosti već od početka meča. Kavani i Mođo bili su samo neki od igrača koji su spektakularnim šutevima prijetili domaćinu. Ipak, kako je Napoli iznenadno poveo - tako je i Ćezena izjednačila.

Tim za koji je debitovao Rumun Adrijan Mutu postigao je svoj jedini gol na utakmici preko Roberta Guane, koji je iskoristio sjajan centaršut Brazilca Edera i poravnao rezultat.

Bolji tim je, ipak, pobijedio. Golovi Kampanjara na asistenciju Mareka Hamšika, koji se u 87. i sam upisao u strijelce i postavio konačan rezultat potvrdili su klasu Napolitanaca, koja im je i donijela plasman u Ligu šampiona i okršaje sa Mančester sitijem , Bajernom i Viljarealom.

(MONDO, foto: Guliver/ Getty images)