SERIJA A: Inter srušen na Dekijev rođendan!

Palermo-Inter 4:3. Gol Baste, debi Nastasića i Pjanića.Počela je Serija A.

SERIJA A: Inter srušen na Dekijev rođendan! Izvor: MONDO

Dejan Stanković danas je napunio 33 godine. Rođendan koji on u šali naziva "Skoti Pipen" (legendarni američki košarkaš, koji je nosio dres sa brojem 33). Ali, njegovi saigrači iz Intera se nisu potrudili da mu na rođendan podare pobjedu na otvaranju sezone. Štaviše, zagorčali su mu ga.

Palermo - Inter 4:3, poslije sjajnog drugog poluvremena. Stanković je bio asistent kod prvog gola za Inter. Dva gola za plavo-crne dao je Dijego Milito, jedan Forlan. Dva gola za Palermo postigao je Mikoli. Palermo je dva puta gubio u ovom meču, na kraju je uzeo sva tri boda.

Nekoliko zanimljivih podataka u vezi sa ovom utakmicom:

- Inter nije pobijedio u prvim mečevima u protekle četiri sezone Serije A (sva četiri remija. Ovo mu je, dakle, peta sezona u nizu bez pobjede na otvaranju).

- u početnom sastavu Intera u ovoj utakmici samo dvojica fudbalera nisu bila iz Južne Amerike(!). To su Dejan Stanković i Juto Nagatomo.

- Palermo nije pobijedio Inter još od septembra 2005. godine (3:2). Palermo je uspio da prekine još jednu jednu crnu seriju. Od spomenute utakmice nije dao više od jednog gola Interu na svom stadionu "Renco Barbera". Dakle, sve do ove utakmice. (prošle sezone meč Palermo - Inter završen je 1:2).

A sad o utakmici. Palermo je odlično počeo, bez respetkta prema Interu za koji je debitovao Urugvajac Dijego Forlan (mislimo na Seriju A).

U 5. minutu domaćin je izveo sjajnu akciju. Fabricio Mikoli je oduzeo loptu Džonatanu, centrirao na peterac, Ernandez je probao glavom, ali je Žulio Sezar odbranio.

Ništa se bitnije nije događalo na terenu do 33. minuta kada je Inter poveo. Poslije kornera, lopta je odbijena na ivicu šesnesterca Palerma, gdje je sačekao Dejan Stanković, šutirao ka golu, a Milito je spremno proslijedio u mrežu.

Prvo poluvreme je bilo jedva za prelaznu ocjenu, ali je zato je početak drugog bila - eksplozija! Za samo osam minuta tri gola, dva u mreži Intera, jedan u mreži Palerma.

U 48. minutu 1:1, golom sjajnog Fabricija Mikolija. Uspavao se Lusio, što je Mikoli iskorisio, utrčao je u šesnaesterac i prevario Sezara.

Samo tri minuta kasnije penal za Inter. Edgar Bareto je povukao za dres Samjuela i oborio ga. Milito je hladnokrvno izveo penal, snažno, po sredini gola. Inter je ponovo bio u vođstvu.

Ali, samo jedan i po minut! Sjajna akcija Josipa Iličića i Mikolija, koju je završio Ernandez. Odbrana Intera kao da nije postojala.

Palermo uopšte nije mario što za protivnika iam Inter. I dalje je napadao, stvorio nekoliko šansi. Istina, i gosti su ih imali. Finiš drugog poluvremena furiozan kao i njegov početak.

U glavnoj ulozi ponovo Fabricio Mikoli. Postigao je sjajan gol u 86. minutu, uhvatio je na spavanju Žulija Sezara - 3:2 za Palermo. A završni udarac klubu iz Milana samo dva minuta kasnije zadao je Čileanac Pinjila - 4:2!

Inter je bio u nokdaunu, bačen je na koljena...Za kraj, međutim, još jedan gol za Inter. Strijelac Dijego Forlan. Njegov prvi gol za Inter, ali slaba utjeha...Neroazuri su izgubili.

"Stara dama" otpjevala je divnu melodiju na startu Serije A, a dirigent bio je maestro Andrea Pirlo.

Bivši fudbaler Intera i Milana, inspirisao je ubjedljivu pobjedu crno-bijelih nad Parmom u svojoj prvoj utakmici u kalču u dresu Juventusa. Bilo je 4:1 (1:0) za domaće na svježe otvorenom, renoviranom i lijepom stadionu.

Strijelci su bili Stefan Lihštajner, Simone Pepe, Arturo Vidal i Klaudio Markizio za Juventus, prije nego što je bivši igrač ovog tima Sebastijan Đovinko ublažio poraz Parme u nadoknadi vremena sa bijele tačke.

Pirlo i još jedan veteran Alesandro Del Pjero zabilježili su po dve asistencije, na veliku radost novog trenera, debitanta u takmičarskim mečevima za Juve, bivšu legendu kluba Antonija Kontea.

Konte je iznenadio sve svojom revolucionarnom taktikom 4-2-4, u kojoj nije bilo Miloša Krasića i Mirka Vučinića od starta, jer su obojica nedovoljno oporavljeni od povreda. No i Srbin i Crnogorac ušli su u drugom poluvremenu u igru.

Juve je počeo utakmicu u sastavu: Bufon - De Selje, Barzalji, Kjelini, Lihtštajner - Pirlo, Markizio - Pepe, Đakerini, Del Pjero, Matri.

Odličan početak sezone za Udineze i srpskog internacionalca Dušana Bastu. Udineze je u gostima pobijedio Leće (2:0), za koji je igrao reprezentativac Srbije Nenad Tomović, a strijelac vodećeg gola za crno-bijele iz Udina, već u 2. minutu bio je bivši igrač Crvene zvezde Dušan Basta. Drugi gol za Udineze postigao je...a ko drugi nego Antonio di Natale.

Pobijedila je i Fiorentina za koju je u Seriji A debitovao Matija Nastastić, izdanak Partizanove škole fudbala. Igrao je posljednjih 25 minuta (ušao je u igru umjesto Gamberinija u 66. minutu).

Poslije eliminacije iz Lige Evrope, Roma je ponovo razočarala svoje navijače. Trener Luis Enrike moraće još da poradi sa svojom ekipom, koja je poražena na "Olimpiku" od Kaljarija 1:2 (gosti u posljednjih 20 minuta imali igrača više). To je prva pobjeda ekipe sa Sardinije u Rimu poslije 27 mečeva!. Za Romu je debitovao reprezentativac BiH Miralem Pjanić.