PREMIJER: Prvi bod za Blekburn

Blekburn osvojio bod na gostovanju Fulamu. VBA ostvario prvu pobjedu u gostima protiv Noriča.

PREMIJER: Prvi bod za Blekburn Izvor: MONDO

Blekburn, za koji je ponovo igrao srpski reprezentativac Radosav Petrović, osvojio je prvi bod u novoj sezoni Premijer lige.

U meču 4. kola, u derbiju začelja, Fulam i Blekburn odigrali su neriješeno 1:1. Blekburn je poveo golom Španca Rubena Roćine u 32. minutu, a šest minuta kasnije izjednačio je Bobi Zamora.

Za Blekburn, ali i za londonski klub, bila je ovo utakmica za zaokret u sezoni ili kako to Englezi kažu "millestone". Fulam je u dosadašnjem toku prvenstva osvojio samo bod, a dva meča je izgubio. Blekburn još lošiji - tri startna poraza, što je najgore otvaranje sezone za ovaj klub još od sezone 1947/48!

Za Fulam je debitovao Brajan Ruiz, ovoljetošnje pojačanje londonskog kluba iz holandskog Tventea. Plaćen je 10,6 miliona funti. Nije se nešto posebno istakao, osim štoje, primjetile su engleske fudbalere, poslije svakog starta igrača Blekburna, tražio od sudije da mu dodijeli prekršaj.

Blekburn je bolje počeo. U 12. minutu Roćina je imao veliku priliku da postigne gol, ali je petljao, pa je potom slabo šutirao. Bio je to lak plijen za Marka Švarcera.

Igrači Fulama potom su tražili penal, nakon što je Mičel Salgdao neoprezno startovao na Bobiju Zamori. Međutim, Hauard Veb je smatrao da je Zamora prije starta igrao rukom...Hm...

U 32. minutu 1:0 za Blekburn poslije sjajnog udarca Roćine. Golčina! Radost gostiju je kratko trajala, samo šest minuta. Očajna reakcija odbrane Blakburna, što kažnjava sjajni Zamora 1:1.

Od 52. minuta za Blekburn je igrao Petrović, koga tamo zovu "Rado", a Simon Vukčević, iako je bio na klupi,nije debitovao za Blekburn.

Ovaj bod i ne znači mnogo Blekburnu, kojii dalje drži fenjer.

U nedelju su igrali i Norič i Vest Bromvič Albion. Radovali su se gosti, kojima je to prvi trijumf u ovoj sezoni. Čovjek odluke bio je Piter Odemvinge, strijelac gola u 3. minutu. Odemvinge je mogao da postigne i drugi gol, ali je u 76. minutu promašio penal.

"Veoma važna pobjeda za nas, posebno poslije tri startna poraza. Srećan sam što sam pogodio. U posljednjih deset minuta molio sam se Bogu da Norič ne izjadnači", rekao je Nigerijac poslije meča.

Norič u ovoj sezoni još nije zabilježio pobjedu, a u četiri utakmice ima dva neriješena rezultata.