BUNDES: Proradio kažnjeni Mandžukić

Golovima Marija Mandžukića, Volfsburg je kod kuće uspio da preokrene protiv Šalkea i osvoji prva tri boda poslije tri uzastopna poraza u Bundesligi.

BUNDES: Proradio kažnjeni Mandžukić Izvor: MONDO

Poslije poraza u prošlom kolu od Frajburga, trener Volfsburga Feliks Magat odlučio je da između ostalih kazni i hrvatskog napadača Marija Mandžukića sa 10.000 evra zbog nedovoljnog zalaganja i profesionalnosti.

Izgleda da je kazna uticala na Mandžukića.

On je postigao oba gola u preokretu koji je Volfsburg napravio ove nedelje popodne kod kuće protiv Šalkea - 2:1 (1:1).

Gosti su došli u vođstvo u 13. minutu golom legendarnog Raula Gonzalesa, ali je posljednju riječ imao Mandžukić, koji je prvo poravnao rezultat u 33. minutu, a onda u 82. donio prvu pobjedu svom timu poslije tri uzastopna poraza u Bundesligi.

Volfsburg je sezonu počeo trijumfom u Kelnu od 3:0, a onda su uslijedili porazi od Bajerna iz Minhena (0:1), Borusije iz Menhengladbaha (4:1) i Frajburga (3:0).

Mandžukiću su ovo prvi golovi na trećem nastupu za "vukove" ove sezone. Prošle, postigao ih je osam.

Ranije u nedelju, bio je odigran duel Keln - Nirnberg, a uz dva crvena kartona, konačan rezultat bio je 1:2.

Gosti su oba pogotka postigli sa bijele tačke, oba puta precizan je bio Timi Simons (31. i 35. minut). "Jarčevi" su do poluvremena uspjeli da smanje, golom Čičija u 39. minutu došlo se do 1:2, ali to je ostao konačan rezultat.

U nastavku, sjevali su samo žuti i crveni kartoni. Prvo je u svlačionicu morao Tomas Pekhart zbog drugog žutog u 42. minutu, a onda je "izjednačio" Slovenac Mišo Brecko, koji je u 75. minutu dobio direktan crveni karton.