Crna Gora se "crveni" zbog ovog gola - odbrana se sklonila, komentator nije mogao da vjeruje! (VIDEO)

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

U Crnoj Gori je postignut blago rečeno čudan gol, jer se defanzivac sklonio od napadača i pustio ga da šutira?!

Sramotan gol u Crnoj Gori odbrana se sklonila Izvor: Twitter/nekboa/Screenshot

Srpski fudbaler Bojan Matić postigao je gol za Dečić protiv Mladosti iz Donje Gorice (3:0) koji je za kratko vrijeme postao hit na društvenim mrežama. Nažalost, ne jer je u pitanju majstorija, nego jer je mnogima čudan način na koji su se fudbaleri poraženog tima branili na svom terenu u Podgorici.

Sporna situacija koja se "zavrtjela" desila se u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je Matić bez ikakvog bloka imao priliku da šutira sa 10-11 metara, odnosno sve je začudila reakcija odbrambenog fudbalera Zvonka Cekića. Ne da ništa nije uradio da zaustavi nekadašnjeg špica Partizana i Vojvodine, nego je bukvalno poskočio i lopta je prošla kraj njega i završila u mreži Mladosti. Pogledajte taj bizaran pogodak:

Zbog takve reakcije u čudu je bio i komentator: "Jao... Poskočio je i lopta je prošla ispod njega i završila je u golu. Vidjećete na ponovljenom snimku, ovo je čudno. Pogledajte kako je Cekrić sklonio noge, o čemu se ovdje radi? Zašto? Nevjerovatno... Ili je to i očekivano?", čula se nevjerica u njegovom glasu zbog gola koji je osramotio crnogorski fudbal.

Inače, Dečić je prvoplasirani u prvenstvu Crne Gore sa 42 boda, dok je Mladost na posljednjem mjestu. Liga Crne Gore je inače 53. od 55. u Evropi, odnosno iza nje su po kvalitetu (UEFA rang-lista) samo još Gibraltar i San Marino.