Fiorentina na 5/5 u oktobru! Roma pregažena u Firenci - "pukla petarda"!

"Ljubičasti" su deklasirali Romu u duelu devetog kola Serije A i tako nastavili sa sjajnim partijama u desetom mjesecu.

Serija A Fiorentina Roma 5 1  Izvor: Stringer/LaPresse Stringer/Shutt / Shutterstock Editorial / Profimedia

Pet utakmica – pet pobjeda, učinak je Fiorentine u oktobru!

Tim iz Firence je deseti mjesec počeo evropskim trijumfom nad Nju Seintsom (2:0), a potom su uslijedili ligaške pobjede nad Milanom (2:1) i Lećeom (0:6) prije nove pobjede na ino-sceni, protiv Sent Galena (2:4). Sjajna serija nastavljena je ove nedjelje, kada je rimska vučica "pripitomljena" na Artemio Frankiju:

FIORENTINA – ROMA 4:1 (3:1)
/Kin 9, Beltran 17 pen, Kin 41, Bove 52 – Kone 39/

Priliku da na najbolji način krunišu ovaj mjesec "ljubičasti" će imati u četvrtak kada gostuju Đenovi na "Marasiju". Do tada, navijači Viole uživaće u veličanstvenoj pobjedi svog tima nad inferiornom Romom, koja je u ovom trenutku tek na 11. mjestu Serije A.

Da se Juriću i njegovim izabranicima loše piše u večerašnjem duelu, naslućivalo se već u ranoj fazi meča. Odnosno, bio je tek 17. minut kada je semaforu "Artemio Frankija" bio ispisan rezultat 2:0!

Lukas Beltran je prvo asistirao Moazu Kinu za gol, a potom bio precizan za bijele tačke prije nego što je Roma stigla do daha golom Manua Konea šest minuta prije odlaska na odmor.

Međutim, samo dva minuta je nakon toga Roma bila "u utakmici". Odmah je na taj pogodak, svojim drugim golom, odgovorio Kin, a onda se u drugom poluvremenu još dva puta tresla mreža Rimljana.

Košmarno veče za goste nastavilo se pogotkom Edoarda Bovea iz 52. minuta, a završilo autogolom Matsa Humelsa 19 minuta prije kraja. Da stvar bude gora za Romu, između ta dva gola ostala je sa deset igrača na terenu nakon što je dva žuta kartona za veoma kratko vrijeme dobio Mario Ermozo.

Ovaj debakl sigurno će dodatno podgrijati priče o smjeni hrvatskog stratega, o kojoj se već šuškalo u proteklim danima.

Večeras je Ivan Jurić odradio osmi meč na klupi Rome u svim takmičenjima te upisao treći poraz. Ima isto toliko i pobjeda, uz dva remija, ali činjenica da tim sa Olimpika ima samo jedan trijumf na posljednjih pet utakmica pali alarme u glavnom gradu Italije...

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!