BUNDES: Štutgart krenuo ka vrhu

"Švabe" na svom terenu pobijedile Augsburg (2:1) i izjednačile se sa Bajerom na šestom mjestu.

BUNDES: Štutgart krenuo ka vrhu Izvor: MONDO

Austrijanac Martin Harnik je sa dva gola za deset minuta donio pobjedu Štutgartu u 13. kolu Bundeslige protiv Augsburga.

Dibitant u najjačoj nemačkoj ligi pružio je snažan otpor u gradu Mercedesa, ali je tim Bruna Labadije uspio da osvoji sva tri boda i uključi se u borbu za mjesta koja vode u Evropu sljedećeg ljeta.

Augsburg je nakon sedmog poraza u prvenstvu prikovan za dno tabele i nema sumnje da ga očekuje teška borba za opstanak. Gosti su načeti u finišu prvog dijela, tačnije u 41. minutu, kada je Harnik prvi put savladao Mohameda Amsifa.

Šok za oko 55.000 domaćih navijača dogodio se na početku drugog dijela. Poslije samo dva minuta igre Tobias Verner je uspio da postigne gol i izjednači rezultat. Međutim, četiri minuta kasnije italijansko-austrijska kombinacija Molinaro - Harnik donosi novo, odlučujuće, vođstvo Štutgartu.

"Švabe" su poslije tri meča (dva remija i poraz) konačno uspjele da trijumfuju, dok je Augsburg vezao treći poraz.

Pobjedom nad Hofenhajmom 2:0, Hamburg je nastavio dobru seriju (pet mečeva bez poraza: dva trijumfa i tri remija) i što je još važnije, ekipa Gojka Kačara i Slobodana Rajkovića (i dalje pod suspenzijom) beži iz donjeg dijela tabele.