PRIMERA: Serija Bilbaa nastavljena u Sevilji

Atletik Bilbao osam utakmica ne zna za poraz u Primeri. Posljednja stradala Sevilja i to na svom terenu.

PRIMERA: Serija Bilbaa nastavljena u Sevilji Izvor: MONDO

Sevilja polako gubi trku za vodećim timovima Primere, ili, bolje rečeno, korak za trećim i četvrtim mjestom, jer su Barselona i Real Madrid nedodirljivi na vrhu.

Crveno-bijeli su doživjeli drugi uzastopni poraz na "Pichuanu". Ovaj put bolji je bio Atletik Bilbao - 2:1 (1:1).

Klub iz Andaluzije upao je u krizu poslije remija sa Barselonom na Nou Kampu (0:0) i punih pet kola je bez pobjede. Od tri utakmice na svom terenu, Sevilja je samo jednom osvojila bod.

Od početka meča krenulo je loše po domaćina, jer je Iraola već u šestom minutu doveo Baskijce u vođstvo. Ni rano izjednačenje Hesusa Navasa u 15. minutu nije ulilo samopouzdanje Marselinjovim učenicima.

Oskar de Markos odlučio je pobjednika u 71. minutu.

Atletik je već osam kola bez poraza, a ta serija od četiri pobjede i isto toliko remija, dovela ga je u gornji dio tabele.

Istim rezultatom, ali kao domaćin, Sporting je pobijedio Hetafe. Dovoljno da klub iz Hihona posle 12. kola bude ispred posljednjeg rivala. Ipak, i jedni i drugi i dalje su veoma blizu opasnoj zoni.

Osasunu od Rajo Valjekana na sredini tabeli dijeli bod. Obe ekipe su vrlo izjednačene, a to svjedoči i njihov direktan duel koji je završen bez golova. Navijači nisu mogli da uživaju ni u San Sebastijanu, gdje je Real Sosijedad igrao nerešeno (0:0) sa Espanjolom.

Na stadionu Visente Kalderon sve je bilo mirno preko sat vremena, a onda je uslijedio šou! Atletiko je pobijedio Levante sa 3:2, a svi golovi postignuti su u posljednjih 20 minuta.

"Jorgandžije" su povele preko Picija u 69. minutu. Ćavi Tores je izjednačio tri minuta kasnije, a isto toliko vremena bilo je potrebno Adrijanu da vrati prednost domaćinu.

Dijego je u 83. minutu povisio na 3:1, da bi u sudijskoj nadoknadi Ruben Suarez ublažio poraz tima iz Valensije.

Levante je poslije velike serije od devet utakmica bez poraza, u kojoj je imao seriju od sedam vezanih pobjeda, ušao u negativan niz. Poraz od Atletika je treći uzastopni za njih.