KUP: Vojvodina kroz iglene uši!

Javor odolijevao na "Karađorđu" do samog finiša četvrtfinalnog duela protiv Vojvodine. Abubakar pogodio tri minuta prije penala!

KUP: Vojvodina kroz iglene uši! Izvor: MONDO

Vojvodina je u polufinalu Kupa Srbije, ali poslije mnogo, mnogo borbe i prolivenog znoja protiv izuzetno čvrste ekipe Javora - 1:0.

Gol odluke postignut je u 87. minutu, kada je Abubakar Oumaru iskoristio centaršut Giorgija Merebašvilija i glavom zatresao mrežu.

Utakmica očekivano tvrda, ali i vrlo neizvjesna, što se, ruku na srce, nije očekivalo. Prije desetak dana ovi isti rivali igrali su u Ivanjici prvenstveni duel i tada je bilo 0:0. Ali, Vojvodina je sada igrala na svom stadionu i vjerovalo se da će mnogo lakše uspjeti da obezbijedi prolaz u polufinale.

Međutim, Javor je postavio visok presing i potpuno je uštopovao udarne igle Vojvodine.

Istina, Novosađani su mogli da povedu u 11. minutu, kada je šut Ljubinkovića zaustavila stativa.

Sve do finiša, Vojvodina nije imala čak ni šansu. U 80. minutu, Slobodan Medojević je promašio nemoguće. Oumaru je odlično centrirao, a Medojević je sa pet metara prebacio gol. Odmah u narednoj akciji šansu je imao i Milan Bojović, ali je i on bio neprecizan.

Kada su se očekivali penali, Oumaru je skratio muke svojoj ekipi i sačuvao živce navijačima Vojvodine.

Osim Vojvodine, u polufinalu Kupa su i Partizan i Borac.

(MONDO - foto: arhivska fotografija FK Vojvodina)