SERIJA A: Frančesko Toti, kapa dole!

Legendarni napadač Rome postigao je dva gola u pobjedi nad Ćezenom (5:1) i pretekao slavnog Gunara Nordala na vječnoj listi golgetera u Seriji A.

SERIJA A: Frančesko Toti, kapa dole! Izvor: MONDO

Legendarni Frančesko Toti ispisao je novu stranicu istorije fudbala u Italiji.

Od 21. janauara 2012. godine, ovaj živopisni fudbaler Rome usamljen je na vrhu liste strijelaca, kada su u pitanju golovi postignuti za jedan jedini klub u Seriji A.

"Princu Rima" bio je potreban gol da ove večeri sustigne legendarnog Šveđanina Gunara Nordala, koji je od 1949. do 1956. godine postigao 210 golova za Milan. U 25. sekundi utakmie sa Ćezenom na Olimpiku, Toti je stigao Nordala, a u osmom minutu ga prestigao.

Sa dva gola svog kapitena dok je publika još ulazila na stadion, Roma je načela Ćezenu u slavljeničkoj atmosferi i na kraju je ispratila sa petardom u mreži. U prvoj utakmici 19. kola Serije A: Roma - Ćezena 5:1 (3:0).

Strijelci: Frančesko Toti u prvom i osmom, Fabio Borini u devetom, Žuan u 62. i Miralem Pjanić u 70. minutu za Romu, odnosno Sitadin Martins Eder u 58. minutu za Ćezenu.

Očekujući da ove sezone "slomi" stari Nordalov rekord, Toti je novinarima rekao da bi on do danas već imao 300 golova za Romu da kod velike većine svojih trenera od debija 1992. godine kod Vujadina Boškova nije uglavnom igrao "trekvatristu", odnosno ofanzivnog vezistu. U špicu ga je od 2006. godine ustalio Lućano Spaleti, a da se to dogodilo ranije, tvrdi "Princ Rima", on bi danas bio i ispred Silvija Piole.

Ovaj legendarni napadač, koji je preminuo 1996. godine, apsolutni je lider kada su postignuti golovi u Seriji A u pitanju. Ipak, on je svojih 274 pogotka postigao noseći dresove Pro Verčelija, Lacija, Torina, Juventusa i Novare, a Toti je sve postigao samo kao igrač Rome, za koju je u prvenstvu nastupio 486 puta.

U 20-godišnjoj karijeri, Toti je postigao 266 golova na 625 nastupa u svim takmičenjima u čemu je apsolutni lider kluba.

Ovog puta, Toti je poveo ekipu do četvrte uzastopne pobjede u ligi, s tim da je prekinuta utakmica sa Katanijom iz prošlog kola prebačena za proljeće. Podsjetimo, prošlog vikenda, zbog provale oblaka na Siciliji, duel je zaustavljen u 65. minutu pri rezultatu 1:1.

Ćezena je ponovo stradala u meču sa Romom, koju nikada nije pobijedila od ulaska u Seriju A i kojoj nikada nije dala više od jednog gola na utakmici.