FA: Di Mateo startovao, Čelsi pobijedio

U ponovljenoj utakmici osmine finala FA kupa, prvoj poslije smjene Andrea Viljaša Boaša, "plavci" slavili u Birmingemu - 2:0.

FA: Di Mateo startovao, Čelsi pobijedio Izvor: MONDO

Andre Viljaš Boaš nije uspio da eliminiše Birmingem iz FA kupa, ali jeste njegov doskorašnji pomoćnik, a sada glavnokomandujući u Čelsijevoj struci, Roberto Di Mateo.

Na Stamford bridžu je bilo 1:1, a u ponovljenom meču u Birmingemu londonski "plavci" su pobijedili 2:0 i plasirali se u četvrtfinale gdje ih čeka još jedan član Čempionšipa, Lester. Golove su postigli Huan Mata u 54. i Raul Meireleš u 60. minutu.

Di Mateo je promiješao karte i na klupi ostavio Terija, Lamparda, Drogbu, Esijena... Šansu je ukazao Bertranu, Toresu... Evo njegovog izbora za utorak uveče: Čeh - Ivanović, Kejhil, Luiz, Bertran - Ramireš, Mikel, Meireleš - Kalu, Tores, Mata.

Za domaćina je nastupao Nikola Žigić, kome je već u 15. minutu David Luiz šutom u glavu "pocijepao" arkadu posije čega je srpski napadač morao na ušivanje, ali se poslije nekoliko minuta vratio u igru. Ipak, nije mogao da pomogne svojoj ekipi da izbjegne poraz.

Čelsi je poveo poslije centaršuta Ramireša sa desne strane, Kalu je prihvatio loptu i dok se borio sa domaćim defanzivcima, u gol ju je smjestio Mata.

Konačan rezultat postavio je Ramireš projektilom sa 20 metara.

Sada je nepoznat još jedan učesnik četvrtfinala, jer će i Totenhem (kod kuće) u srijedu morati da igra ponovljeni meč sa Stivenidžom pošto je u prvom meču bilo 0:0.