SERIJA A: Argentinci čuvaju Ranijerija

Inter pobijedio Kjevo golovima Samuela i Milita u posljednjim minutima. Goleada u Napulju.

SERIJA A: Argentinci čuvaju Ranijerija Izvor: MONDO

Ekipa Intera bila je na pragu osmog uzastopnog prvenstvenog meča bez pobjede, ali joj se sreća osmjehnula kada je bilo najpotrebnije.

Ono što je pri rezultatu 2:2 protiv Katanije promašio Pacini, nisu Valter Samuel i Dijego Milito protiv Kjeva - 2:0 (0:0)!

Igrao se 87. minut kada je stameni argentinski štoper ostao sam kao duh poslije Snajderovog kornera i glavom sa šest-sedam metara matirao odličnog golmana Stefana Sorentina.

Do tada ultra-defanzivni Kjevo krenuo je u potragu za izjednačujućim pogotkom, što su gosti iskoristili da brzom akcijom povise na 2:0. Majkon je na desnom boku uposlio Havijera Zanetija, ovaj idealno centrirao, a Dijego Milito u razrijeđenoj odbrani "letećih magaraca" lako sproveo loptu u mrežu.

Ova pobjeda, poslije pet poraza i dva remija, mnogo će značiti treneru Klaudiju Ranijeriju, ali i fudbalerima, kod kojih se vidi želja za boljim rezultatima i plasmanom na tabeli.

Inter je do vođstva propustio nekoliko sjajnih prilika, u prvom redu penal, koji je Sorentino u 13. minutu odbranio Militu.

Vesli Snajder pogodio je prečku, Dejan Stanković (odigrao cio meč) više puta je zaprijetio iz daljine, dok je Esteban Kambijaso u 84. minutu početnički reagovao na odbijenu loptu, nakon odlično izvedenog "slobodnjaka" u režiji Snajdera.

Inter je svoj meč 27. kola odigrao ranije, jer ga u utorak čeka revanš osmine finala Lige šampiona protiv Olimpika. Domaćin je u Marseju pobijedio rezultatom 1:0.

Napoli će dan kasnije na Stamford Bridžu braniti 3:1 protiv Čelsija, a poslije petog uzastopnog trijumfa u Seriji A, nema dileme da je tim Valtera Macarija favorit za prolaz u četvrtfinale.

"Azuri" su u petak ispratili Kaljari na Sardiniju sa čak šest lopti u mreži - 6:3!

U listu strijelaca upisala su se petorica igrača, uz jedan autogol, dok se u redovima Kaljarija istakao het-trikom Argentinac Hoakin Larivej.

Macari nije uvrstio Kavanija i Mađa u startnu postavu, ali su obojica odigrala posljednjih tridesetak minuta.