BUNDES: "Zmajevi" letjeli nad Hofenhajmom

Štutgart slavio na gostovanju Hofenhajmu 2:1 (2:0). Golove postigli bosanski internacionalci - dva Vedad Ibišević, jedan Sejad Salihović.

BUNDES: "Zmajevi" letjeli nad Hofenhajmom Izvor: MONDO

Ekipa Markusa Babela propustila je priliku da se na svom terenu iskupi za prošlonedjeljni poraz od Bajerna (1:7).

"Štutgart nije isto što i Bajern", govorio je on i obećavao bolju igru. Ona se i dogodila, ali ne i pobjeda.

Štutgart je stigao u petak uveče na "Rajn-neker Arenu", predvođen bivšim ljubimcem domaće publike, Vedadom Ibišević.

Bosanski internacionalac proveo je pet godina u Hofenhajmu, odigrao 135 utakmica i postigao 54 pogodaka. Dobre igre preporučile su ga upravi Štutgarta, koja ga je kupila u januaru.

Odmah je počeo da isplaćuje svaki od 4.760.000 evra, uplaćenih na račun bivšeg kluba.

U dresu "švaba" postigao je tri gola. Od kojih dva u petak uveče, na asistenciju Kalida Bularuza u prvom poluvremenu.

Prvi poslije kontre u tri poteza i široko odigranog duplog pasa. Lako se našao "jedan na jedan" sa Tomom Štarkeom i savladao ga. Isto je učinio i u finišu prvog dijela igre, poslije centaršuta Bularuza sa lijeve strane igrališta.

Domaći su u nastavku stekli inicijativu, stvarali šanse, ali nisu uspjeli da izjednače. Jedini gol postigli su sa bijele tačke. Precizan je bio Sejad Salihović, koji je upravo odslužio dvonedjeljnu suspenziju zbog nediscipline.

Štutgart je pobjedom preskočio na tabeli Hanover i produžio niz utakmica bez neuspjeha. Posljednji put je poražen prije četiri kola, na gostovanju Hanoveru.