BUNDES: Slavlje BorusijA, strašni Bajern

Borusija iz Dortmunda pobijedila Verder 1:0. Bajern dao šest Herti, tri iz penala. Poraz Hamburga od Frajburga.

BUNDES: Slavlje BorusijA, strašni Bajern Izvor: MONDO

Klupski rekord "milionera".

Borusija iz Dortmunda pobijedila je danas Verder 1:0 u 26. kolu Bundeslige, što je 20. prvenstvena utakmica u nizu u kojoj "milioneri" nisu poraženi.

Gol odluke postignut je još u 8. minutu. Groskrojc je pronašao Gundogana na desnoj strani šesnaesterca koji je iz prve proslijedio do Šinđi Kagave za hladnokrvni mat.

Kagava je u početnoj fazi drugog dijela mogao da postigne još jedan gol i tako obezbijedi svom timu i navijačima mirnije gledanje meča, ali je bio dekoncentrisan u odsudnom trenutku.

Bio je ovo duel dvojice srpskih reprezentativaca - Nevena Subotića i Aleksandra Ignjovskog. Defanzivac Dortmunda imao je više uspjeha od veziste Verdera.
Bajern je u posljednjih desetak dana postigao 20 golova, a nije primio nijedan!

Poslije "sedmica" koje su izvukli Hofenhajm i Bazel u Ligi šampiona, danas je "tiket sa šest brojeva" dobila Herta. Usred Berlina.

Bajernu su protiv Herte dosuđena čak tri penala (svi opravdano), a trostruki strelac bio je Arjen Roben (dva iz penala).

U prvih 20 minuta meča bilo je 3:0 za Bajern. Domaćine je načeo Tomas Miler, pa je potom Roben povisio 2:0. Njih dvojica su bili akteri i kod trećeg gola. Nad Milerom je napravljen penal, a Roben je dao gol za 3:0 u 19. minutu.

Još tri komada dao je Bajern u nastavku (dva iz penala), a mogao je još koji.

Hamburg Gojka Kačara i Slobodana Rajkovića žestoko će se boriti za opstanak u Bundesligi. Poražen je na svom terenu od Frajburga, prilično ubjedljivo 1:3. Bio je ovo peti uzastopni meč Hamburga bez uspjeha.

Debakl Leverkuzena od Barselone u Ligi šampiona, ostavio je traga na "farmaceute". U jednom od derbija 26. kola, Menhegladbah je odneo bodove iz Leverkuzena, zahvaljujući golu u posljednjem minutu. Menhegladbah je vodio golom Matka Rojsa, izjednačio je Štefan Kisling 15 minuta prije kraja, a trijumf gostima donio je Kamargo u 89. minutu.

Bio je ovo drugi vezani poraz Leverkuzena i ujedno prva pobjeda Menhegladbaha poslije tri kola.