PRIMERA: Ćavi, pa opet Mesi

Barselona "pokorila" i Sančez Pishuan golovima u prvom poluvremenu - 2:0.

PRIMERA: Ćavi, pa opet Mesi Izvor: MONDO

Barselona će noć između subote i nedjelje provesti na "minus sedam" u odnosu na Real Madrid, koji će meč 27. kola Primere igrati kao domaćin protiv Malage.

Aktuelni šampion se za tri koraka približio lideru pobjedom nad Seviljom na stadionu Sančez Pishuan - 2:0. Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu.

Ćavi je u 18. minutu sjajno izveo slobodan udarac dva-tri metra izvan kaznenog prostora domaćina, iskosa sa lijeve strane, prebacio je "živi zid" i pogodio bliži ugao gola Palopa.

Svaku dilemu otklonio je, naravno, Lionel Mesi samo sedam minuta kasnije. Odigrao je dupli pas sa Inijestom, zatim provukao loptu kroz noge Spahiću, a onda u svom stilu, lobovao Palopa.

Argentincu je to 31. gol u Primeri, a 51. u sezoni, na 44 utakmice. Na listi strelaca u španskom prvenstvu sada je na korak od Kristijana Ronalda (32).

Sevilja je u prethodna dva duela odoljela Barsi, oba puta je bilo neriješeno, a prethodno je katalonski tim "vezao" pet prvenstvenih pobeda nad ekipom iz Andaluzije.

Zanimljivo je da je tim Pepa Gvardiola sada prvi put ostvario pet uzastopnih pobjeda u Primeri ove sezone.

Srpski reprezentativac Ivan Obradović odigrao je cijeli meč u remiju "fenjeraša" Saragose sa Osasunom.