Interu ne ide nikako, Kavani spasio Napoli

Ranijerijeva ekipa nije uspjela da na "Meaci" pobijedi Atalantu u 28. kolu Serije A. Lacio poražen od Katanije, Udineze i Napoli neriješeno.

Interu ne ide nikako, Kavani spasio Napoli Izvor: MONDO

Inter nastavlja sa blijedim igrama.

Poslije eliminacije iz Lige šampiona od prosječnog tima Marseja, "nerazuri" nisu pobijedili pred svojim navijačima u domaćem prvenstvu. Inter je u 28. kolu igrao samo 0:0 sa Atalantom.

Ekipa Klaudija Ranijerija sve je dalje od mjesta koje vodi u elitno evropsko takmičenje naredne sezone (od ove sezone tri mjesta za Italijane), mada ni trećeplasirani Lacio nije blistao u ovom kolu. Štaviše.

"Nebeskoplavi" doživjeli su osmi prvenstveni poraz kao gosti Kataniji, koja je do sva tri boda stigla golom Nikole Legrotaljea u 80. minutu.

Kaljari je na svom terenu lako stigao do čitavog plijena protiv "fenjeraša" Ćezene - 3:0,

Na prvom meču nedjeljnog programa proslavio se Maurisio Rikardo Pinilja. Čileanac je het-trikom srušio nade gostiju da mogu do iznenađenja i nade za opstanak. Pinilja je dva od tri gola postigao iz penala.

Kaljari je pobjedom praktično obezbijedio opstanak.

Veoma zanimljivo bilo je u Bolonji. Kjevo je dva puta vodio, ali je domaći sastav na kraju uspio da osvoji bod - 2:2.

Leće i Palermo takođe su igrali meč bez pobjednika. Pored dva gola u prvom poluvremenu publika na "Via del Mare" mogla je da vidi i dva crvena kartona.

Ima nade za Novaru.

Tim za koji igra Ivan Radovanović pobijedio je na stadionu Artemio Franki Sijenu 2:0. Meč je odlučen u posljednjih 20-ak minuta. Srpski internacionalac u igru je ušao u 83. minutu.

KAVANI VRATIO NAPOLI U ŽIVOT

Fantastičan meč odigrali su Udineze i Napoli na Friuliju.

Poslije 90 minuta velike borbe nije bilo pobjednika (2:2), a rezultat je na kraju najviše odgovarao Laciju, koji ostaje na trećem mjestu. Više od 50 minuta "zebre" su bile na poziciji koja vodi u Ligu šampiona, a onda je Edinson Kavani sa dva brza gola donio bod svom timu.

Udineze je poveo u 28. minutu preko Pincija, da bi poslije sedam minuta igre u drugom dijelu Antonio Di Natale duplirao prednost domaćina.

Po tim iz Udina sve je krenulo po zlu tačno poslije sat vremena igre, kada je Fabrini dobio drugi žuti karton.

Nije Napoli odmah uspio da uhvati rezultatski priključak. Napolitancima je to pošlo za nogom u 81. minutu, a samo četiri minuta kasnije bilo je 2:2.

Udineze i Napoli imaju bod manje od Lacija.