BUNDES: Šalke "jedan-četiri"!

Tim iz Gelzenkirhena nije imao milosti protiv Kajzerslauterna (4:1), koji je posljednji na tabeli. Hanover istom mjerom protiv Kelna.

BUNDES: Šalke "jedan-četiri"! Izvor: MONDO

Ni Šalke se ne predaje...

Borusija iz Dortmunda pobijedila je Verder u deriju 26. kola, ali su i svi najbliži pratioci slavili, i to na gostovanjima.

Poslije Menhengladbaha i Bajerna, pobjedu na strani zabilježio je i Šalke. Ekipa Huba Stevensa bila je ubjedljiva u Kajzerslauternu - 4:1.

Međutim, nije dobro počelo za goste - gubili su već od trećeg minuta, kada je Brazilac Rodnei savladao Tima Hildebranda - 1:0.

Taj rezultat najduže je stajao na semaforu, tačno 36. minutu. Na asistenciju Klas-Jan Huntelara Luis Holtbi je izjednačio. Ni neriješeno Kajzerslauten nije uspio da sačuva do odlaska na odmor.

Poslije asistencije, Huntelar se upisao u strijelce. Igrao se 45. minut kada je Šalke poveo. Gosti su u drugom dijelu rutinski odradili posao, a tome je pomogao gol Raula u ranoj fazi drugog dijela meča (51. minut).

Tačku na "i", kada je riječ o gostovanju Šalkea na Fric Valter stadionu, stavio je Džeferson Farfan u 81. minutu.

Šalke za Borusijom i dalje zaostaje devet bodova, ali mu i trenutno četvrto mkesto garantuje kvalifikacije za Ligu šampiona. Bajer iz Leverkuzena ima zaostaje čak 10 bodova za Šalkeom.

Kajzerslautern je poslkednji, što i ne čudi kada se u obzir uzme podatak da je 16 kola bez pobkede. Poslkednji put slavili su 22. oktobra prošle godine protiv Frajburga. U međuvremenu Kajzerslautern je zabilježio još dva trijumfa - jedan u Kupu, a drugi u prijateljskom meču.

Zaista malo da bi se sačuvalo mjesto u Bundesligi.