PRIMERA: Valensija nije Mančester

U Baskiji: Atletik Bilbao - Valensija 0:3, uz het-trik Roberta Soldada. Real remizirao protiv Malage (1:1) na Bernabeu.

PRIMERA: Valensija nije Mančester Izvor: MONDO

Fudbaleri Atletik Bilbaoa zadivili su Evropu u dva meča osmine finala Lige Evrope, u kojima ne samo da su eliminisali Mančester junajted, već ga i fudbalski, trkački i taktički preslišali.

Ali, u Primeri stvari stoje drugačije.

U derbiju kola, ove nedjelje na prepunom "San Mamesu" u Baskiji - muk!

Atletik Bilbao - Valensija 0:3 (0:1), uz het-trik reprezentativca Španije Roberta Soldada...

Valensija je kao gost očitala lekciju momcima Marsela Bijelse i učvrstila se na trećoj poziciji na tabeli, koja vodi direktno u Ligu šampiona. S druge strane, Bilbao je ostao na sedmoj poziciji na tabeli, sa koje se vidi Evropa.

U nedjelju, Viljareal je otpustio trenera Hosea Molinu poslije prvenstvanog poraza na gostujućem terenu od Levantea (1:0).

Bivši golman doskorašnjeg učesnika Lige šampiona vodio je ekipu od decembra, kada je sa klupe B tima promovisan u šefa stručnog štaba seniorskog sastava, zamijenivši Huana Karlosa Garida. Viljareal je protiv Levantea pretrpio 12. poraz ove sezone, i sa samo jednim osvojenim bodom iz pet utakmica nalazi se pri dnu tabele.

Klub ima tri boda više od Rasinga iz Santandera, najbližeg pratioca iz zone ispadanja.

Atletiko "neće" u Evropu

Atletiko Madrid nastavlja da rasipa bodove u sezoni u kojoj dovodi u pitanje izlazak u Evropu.

Crveno-bijeli iz Madrida poraženi su ove nedjelje popodne na Balearima i tako ostali sa svega jednom pobjedom u posljednjih sedam utakmica u Primeri. Bolji od njih bili su fudbaleri Majorke, koji su posao obavili za dva minuta, a potom umalo napravili veresiju - 2:1 (0:0).

Autogolom Godina u 47. i pogotkom Pereire dva minuta kasnije, Majorka je došla do dva gola prednosti, ali je potom Ramis dobio crveni karton u 52. minutu, poslije čega se gostima otvorio prostor za preokret.

Ipak, igrači iz prestonice uspjeli su samo da ublaže poraz golom Falkaa u 66. minutu. Na tome se završilo, pa je Majorka od poraza od Reala na svom terenu zabilježila i treću pobjedu kod kuće, uz jedan remi.

Atletiko Madrid ima tri boda manje od Osasune, posljednje ekipe koja bi otišla u Ligu Evrope da se Primera završi danas.