SERIJA A: Roma dovoljno dobra za Đenovu

Rimljani na svom terenu pobIJedili Đenovu - 1:0 (1:0), upros igri za zaborav. Boško Janković ušao u igru u drugom poluvremenu.

SERIJA A: Roma dovoljno dobra za Đenovu Izvor: MONDO

"Naviknite se na mene, gledaćete me u Romi bar još četiri-pet godina", rekao je Luis Enrike, trener "rimske vučice", poslije pobjede nad Palermom u prošlom kolu.

U strahu od varljive forme svoje ekipe i suočen sa velikim očekivanjima uprave i navijača, mladi stručnjak iskoristio je momenat i poslao oštru poruku kritičarima, koji žele da mu vide leđa.

Na njegovu sreću, Rimljani su u ponedjeljak uveče pobijedili na svom terenu Đenovu i stvorili mu mir pred finiš sezone i duele sa Milanom, Novarom, Lećeom, Udinezeom...

Jedini gol na meču postigao je Pablo Osvaldo već u trećem minutu utakmice. Prihvatio je loptu na lijevoj ivici kaznenog prostora, predriblao Marka Rosija i poslao je u dalji ugao gola Sebastijana Freja.

Iako su svi na "Olimpiku" očekivali goleadu i ubjedljiviju pobjedu domaćih, golovi su izostali. Izabranici Luisa Enrikea stvarali su prilike, ali bili neprecizni u završnici.

Posebno se istakao Bojan Krkić, koji je zaigrao u drugom poluvremenu, borio se, stvarao prilike, ali bez konkretnog učinka.

Roma je, uprkos promašajima, osvojila nova tri boda i ostala u borbu za plasman u kvalifikacije za učešće u evro-takmičenjima naredne sezone.

Sa druge strane terena, Đenova nije pobedila od 5. februara i duela sa Laciom na svom terenu.

Reprezentativac Srbije Boško Janković ušao je u igru u 46. minutu, ali nije pružio partiju za pamćenje. Kao ni njegovi saigrači.