PRIMERA: Espanjol leti, Rasing pada

Katalonci ponovo ubjedljivi na svom terenu: Espanjol - Rasing 3:1. Osmi uzastopni meč bez pobjede ekipe iz Santandera. Domaćin sve bolji.

PRIMERA: Espanjol leti, Rasing pada Izvor: MONDO

Računajući i prošlonedjeljnu pobjedu Katalanaca nad Rajo Valjekanom, ekipa Maurisija Poketina postigla je u posljednjih 180 minuta igre osam golova.

Dobra forma i efikasni nastupi podigli su gradskog rivala šampiona Španije, Evrope i svijeta do šestog mjesta na tabeli i ulili mu nadu da će do kraja sezone biti u prilici da se bori za evro-kvalifikacije.

A početak meča na stadionu "Kornela El Prat" nagovještavao je drugačiji ishod. Gosti su došli u vođstvo u 12. minutu, golom Kristijana Stuanija na asistenciju Adrijana.

Domaći su se brzo prenuli, zaigrali bolje i golovima raspucanih Verdua i mladog Koutinja otišli na odmor sa prednošču. U nastavku utakmice Meksikanac Hektor Moreno potvrdio je pobjedu Espanjola, trećim golom u sezoni.

Posebno je bio lijep gol mladog Brazilca Koutinja, koji je u Španiji na pozajmici iz Intera. Pogledajte ga OVDJE.

Gosti su novim neuspjehom propustili još jednu priliku da se odlijepe od pretposljednjeg Sporting Hihona. Posljednji put su slavili 15. januara, na gostovanju Osasuni.