PREMIJER: Mačke, a ne znaju da skaču!

Kanađanin Džunior Hoilet načeo Sanderlend, Jakubu “ovjerio” pobjedu Blekburna četiri minute prije kraja. “Crne mačke” ponovo primile pogodak glavom.

PREMIJER: Mačke, a ne znaju da skaču! Izvor: MONDO

Crni dani su iza menadžera Blekburne Stiva Kina. Poslije dijela sezone u kojoj je Blekburn redao loše rezultate a navijači uporno tražili ostavku sunce je obasjalo i Blekburn.

Plavo-bijeli su u prošlom kolu savladali u gostima Vulvse 2:0, a utorak uveče na svom Ivud Parku poražen je i Sanderlend rezultatom 2:0.

Bio je to 50. meč Kina na klupi Blekburna i prvi put da otkako je on trener Blekburn slavi u dve utakmice zaredom.

Čovjek odluke ponovo je bio Kanađanin Džunior Hoilet, isti fudbaler koji je sa dva gola presudio ekipi Nenada Milijaša.

Ovoga puta Džunior je načeo mrežu Sanderlenda pogotkom u 59. minutu, a tačku na i stavio je Jakubu četiri minute prije kraja.

Publika na Ivudu nije mnogo vidjela u prvih sat vremena igre, a onda je sjevnuo volej Hoileta sa ivice šesnaesterca poslije odbijene lopte za oduševljenje domaćih navijača i nova tri vrlo važna boda u borbi za opstanak.

Četiri minute prije kraja “Crne mačke” još jednom su pokazale da ne znaju da skaču. Rezervista Bredli Or centrirao je sa desnog boka, a Jakubu dobro skočio i postigao pogodak glavom – još jedan u nizu sličnih, kada je u pitanju ekipa Sanderlenda.

Ekipa Martina O’Nila u prosjeku prima 33 odsto više pogodaka glavom nego bilo koja druga ekipa iz Premijer lige i to je ono na čemu će morati da porade na treninzima.

Blekburn se ovom pobjedom udaljio od zone ispadanja i sada je na 16. mjestu sa šest bodova, ali i utakmicom više od ekipa koje trenutno ispadaju u niži rang. Sanderlend je ostao na devetoj poziciji sa 37 opsvojenih bodova.