PRIMERA: Podvig Saragose na Mestalji

"Fenjeraš" pobijedio Valensiju 2:1 iako je od 21. minuta imao igrača manje, a od 89. dvojicu! Falkao razbio Atletik Bilbao.

PRIMERA: Podvig Saragose na Mestalji Izvor: MONDO

Valensija se opasno kocka! Veliku prednost koju je dugo imala na trećem mjestu Primere dovodi u pitanje. "Slijepi miševi" već duže vremena igraju u promjenljivoj formi, a neočekivan udarac pretrpjeli su od "fenjeraša".

Naime, Saragosa je trijumfovala na Mestalji 2:1 iako je domaćin rano poveo, iako je od 21. minuta igrala sa igračem manje (isključen golman Alvarez) i iako je ostala i bez Zukulinija u 89. minutu!

Ali, ekipa sa La Romarede ima Aponja, koji je pogocima u 30. minutu iz penala i 77. prvo anulirao gol Ernandeza iz devetog minuta, a onda ubrizgao injekciju nade svima u Saragosi da se ipak može izbjeći ono što se doskora činilo neizbježnim - ispadanje iz Primere.

Srpski internacionalac Ivan Obradović zaigrao je za goste u 64. minutu.

Crveni karton pokazan je i u San Sebastijanu gdje je pobijedio Levante - 3:1. Igrač Real Sosijedada Elustondo isključen je u 57. minutu što je gostima olakšalo posao u čuvanju i uvećavanju dotle stečene prednosti.

Levante je Valensiji prišao na tri koraka, a isto može da učini i Malaga ukoliko u četvrtak savlada Rajo Valjekano.

Atletiko je bio bolji od Atletika - 2:1. Na Visente Kalderonu nije bilo golova 50 minuta, a onda je proradio Kolumbijac Falkao i sa dva gola najavio da će se gosti u Bilbao vratiti bez ijednog boda. Baskijci su poraz ublažili u posljednjim trenucima meča preko Martineza.

Uzbudljivo je bilo i u Hihonu odakle je Majorka odnijela cio plijen - 3:2.