PREMIJER BiH: Nula Borca i Širokog

Remi Borca i Širokog, pobjeda Željezničar.Novi trener Slavije Vlado Čapljić debitovao je pobjedom u Zenici protiv Čelika 2.1.

PREMIJER BiH: Nula Borca i Širokog Izvor: MONDO

Borac i Široki su u 18. kolo Premijer lige ušli sa novim trenerima. Borac je preuzeo Slaviša Božičić, a Široki Marin Bloudek. U sudaru Borca i Širokog na Gradskom stadionu u Banjaluci nije bilo golova, a ni bog zna kakve igre, tako da će novi treneri morati još da porada sa svojim ekipama kako bi ispravili greške prethodnika.

Lider Premijer lige Željezničar zabilježio je i 12. uzastopnu pobjedu i još više učvrtsio lidersko mjesto. U ovom kolu su golom Selimovića savladali čvrsti Travnik pred svojim navijačima 1:0.

ČAPLJIĆ DEBITOVAO POBJEDOM

Slavija u drugom dijelu Premijer lige ima stopostotan učinjak u gostima. Nakon GOŠK-a, savladali su i Čelik i da su u prošlom kolu na svom stadionu savladali Velež bili bi mnogo bliže opstanku. Pobjedu Slaviji u debiju novog trenera tima iz Istočnog Sarajeva donio je Rašević golom u 89. minutu meča.

Rudar je poražen i treći put ove sezone. U Gradačcu je tim Dragana Radovića poklekao u posljednjih 10 minuta.

Sloboda je bila bolja od Leotara 2:1 i Olimpik je savladao Zrinjski 3:0.