SERIJA A: Skoro svuda neriješeno!

Pet od sedam utakmica 29. kola završeno je bez pobjednika. Slavili samo Atalanta i Lacio, dok je Napoli prokockao vođstvo od 2:0.

SERIJA A: Skoro svuda neriješeno!       Izvor: MONDO

Fudbaleri Lacija čvrsto su zasjeli na treću poziciju, sa koje se idućeg ljeta ide u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona.

Oni su golom defanzivca Mobida Dijakitea u 88. minutu (glavom na centaršut Ledezme iz slobodnog udarca) upisali minimalnu pobjedu nad Kaljarijem, koji je minut-dva kasnije preko Pinilje propustio sjajnu priliku da izjednači.

Dok su Rimljani u finišu stigli do čitavog plijena, Napoli je sa tri praktično osvojena boda spao na samo jedan.

Tim Valtera Macarija prošle nedjelje u Udinama je anulirao dva gola zaostatka, a sada je isto takvo neprijatno iznenađenje "napolitancima" priredila neugodna Katanija - 2:2.

Naizgled nedostižnu prednost donijeli su Blerim Džemaili i Edinson Kavani, na proigravanje Gorana Pandeva i poslije dva pogotka u stativu, ali se u posljednjih 15 minuta Napoliju obila o glavu loša odbrana prilikom prekida.

Nikolas Spolji matirao je De Sanktisa glavom poslije kornera, a "rezervista" Davide Lanzafame izjednačio takođe nakon udarca iz ugla, pri čemu se poslužio i rukom, ali sudija to nije vidio...

Engleski mediji objavili su u nedjelju da će Kavani po završetku sezone preći u Čelsi za 30 miliona funti, iako ga žele još Mančester siti, Real i Liverpul.

Srpski internacionalci nisu imali zapaženu ulogu u nedjeljnim mečevima.

Boško Janković zbog suspenzije nije mogao da nastupi za Đenovu protiv Fiorentine (2:2), talentovani Matija Nastasić presjedio je cio meč na klupi gostiju, dok Adema Ljajića nije bilo ni među 18 igrača.

Golman Željko Brkić grije klupu Sijene, a u remiju bez golova Novare i Lećea igrali su Ivan Radovanović pet minuta kod domaćina i Nenad Tomović svih 90 na drugoj strani.