FUTSAL: Minimalan poraz Srbije

"Orlovi" poraženi na gostovanju od selekcije Mađarske (0:1) u prvoj utakmici baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u novembru na Tajlandu.

FUTSAL: Minimalan poraz Srbije    Izvor: MONDO

Futsal reprezentacija Srbije pretrpjela je minimalan poraz u Đenđešu pred oko 1.000 gledalaca.

Domaćini su iz jednog od malobrojnih šuteva ka golu "orlova", uspjeli da steknu minimalnu prednost pred revanš u Beogradu.

Da su svjesni važnosti ovog meča i šanse koja im se pružila za odlazak na SP reprezentativci Srbije pokazali su od prvog sudijskog zvižduka. Snažna odbrana i solidan napad tokom prvih 20 minuta igre nisu bili krunisani pogotkom.

O nadmoći ekipe selektora Ace Kovačevića govori podatak da protivniku nisu dozvolili nijedan šut u okvir gola tokom prvog poluvremena. Preciznost udarca okušali su Bojović i Kocić, ali bez uspjeha.

U prvom dijelu susreta svakako se na protivničkoj strani istakao golman Balaš koji je u nekoliko navrata svoj tim spasao sigurnog gola.

Tek pred sam kraj meča, tačnije u 32. minutu, golman srpske reprezentacije Miodrag Aksentijević upisao je prvu odbranu. A mimo svih očekivanja, i pored dominacije srpskog tima, domaćini su prvi stigli do pogotka. Igrao se 34. minut kada je Lovaš uspio da matira Aksentijevića donijevši, ispostavilo se, konačan rezultat meča.

Priliku za popravni srpski reprezentativci imaće već 8. aprila u hali "Pionir".

Pobjednik baraž dvomeča obezbijediće učešće na Svjetskom prvenstvu, koje će u novembru 2012. godine biti održano na Tajlandu.

MAĐARSKA: Balaš, Nemet, David, Drot, Đurskanij, Nađ, Samson, Trenksenij, Lovaš, Rabal.

SRBIJA: Aksentijević, Janjić, Pršić, Bojović, Rajčević, Živanović. Milosavac, Pavićević, Lazić, Kocić, Đorđević.