BUNDES: Roben "preskočio" Nirnberg

U 28. kolu Bundeslige Bajern pobijedio Nirnberg i Borusiji prišao na tri boda. Autsajderi uspešni na gostovanjima ekipama iz gornjeg doma.

BUNDES: Roben "preskočio" Nirnberg  Izvor: MONDO

Bajern je sve bliži Borusiji.

Teško gostovanje u Nirnbergu Bavarci su uspješno prebrodili. Golom Arjena Robena u 69. minutu Bajern je pobijedio i lideru iz Dortmunda prišao na samo tri boda zaostatka.

Tim Jupa Hejkensa igrao je pod pritiskom kiksa "milionera", koji su u petak remizirali na Vestfalenu sa Štutgartom (4:4). Ipak, Holanđanin je dvadesetak minuta prije kraja uspio da zatrese mreži i da završnicu Bundeslige učini veoma zanimljivom.

Odgovor na pitanje da li će Bajern da preuzme tron od Borusije, mogli bismo da dobijemo 11. aprila kada se u Dortmundu igra veliki derbi.

Augsburg, Frajburg, Majnc i Hamburger stigli su do vrlo važnih pobjeda.

Verder i Leverkuzen, koji se bore za Evropu, doživjeli su poraze pred svojim navijačima. Frajburg sjajno igra u posljednje vrijeme i već pet kola nije izgubio, a samo je jednom igrao neriješeno. Trijumf protiv "farmaceuta" (2:0) bio mu je treći u nizu.

Džilijan Šuster i Danijel Kaliđuri bili su trelci za Frajburg na Baj Areni.

Verder je prošao kao "bos po trnju" na svom Vezeru. Majnc je odigrao jednu od boljih partija ove sezone i zasluženo slavio 3:0. Mađar Adam Šalai načeo je Verder u 18. minutu, a dokrajčio ga je Žan Erik Čupo Moting sa dva gola, prvi u 48, a drugi u 74. minutu.

Poslije neuspjeha Bajera i Verdera najviše je profitirao Štutgart, kome je osvojen bod protiv Dortmunda bio dovoljan da ostane ispred klubova iz Bremena i Leverkuzena.

I Augsburg je u sve boljoj poziciji, nije više u opasnoj zoni, a u nju je poslao Keln, koga je pobijedio 2:1. "Jarčevi" su vezali tri poraza, dok je Augsburg šest kola neporažen.

U Najgoroj situaciji je Kajzerslautern. Nižu se porazi i sve je manje nade da će "crveni đavoli" ostati u "najjačem društvu". HSV je pobijedio 1:0 golom Marsela Jensena i na taj način prekinuo seriju poraza. Tim iz Hamburga imao je pet poraza iz šest utakmica (jedan remi), ali je sa tri boda sa Fric Valtera izvan zone ispadanja.

Gojko Kačar je odigrao ceo meč, dok je Slobodan Rajković ušao pred sam kraj utakmice.