PREMIJER: Kolarov čuva tračak nade Sitija

Reprezentativac Srbije strelac posljednjeg gola u remiju Mančester sitija i Sanderlenda - 3:3. Bane Ivanović dva puta strelac u pobjedi Čelsija.

PREMIJER: Kolarov čuva tračak nade Sitija  Izvor: MONDO

Sve su manje šanse da će titula šampiona Engleske otići sa "Old traforda".

Dugo se očekivalo da će gradski derbi Mančestera, zakazan za 30. april, odlučiti ishod trke za titulu. Loši rezultati Sitija u nizu (poraz od Svonsija u pretprošlom kolu) smanjuju vjerovatnoću takvog ishoda.

Mančester siti, jesenas i zimus najdominantnija ekipa Premijer lige, nastavio je da posrće. Na svom terenu izborila je samo remi protiv Sanderlenda, furioznim finišom.

"Crne mačke" pogađale su iz brzih akcija i kontranapada, povele 3:1, a domaći pritiskom u finišu ipak došli do boda.

Mario Baloteli pogodio je u 85. minutu sa ivice šesnaesterca za 3:2, a Aleksandar Kolarov potom za konačnih 3:3 i očuvanje sve neizvjesnije nade da će njihov tim osvojiti titulu.

Za razliku od Sitija, Čelsi je pogađao i - pobijedio.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović postigao je dva gola u trijumfu na gostovanju Aston Vili. Oba poslije kornera, a jedan na asistenciju Fernanda Toresa, koji je u završnici utakmice i potvrdio pobjedu tima Roberta Di Matea.
Stadion Aston Vile bio je ispisan porukama podrške Stilijanu Petrovu, oboljelom od akutne leukemije. "Samo je jedan Stilijan Petrov", pjevali su navijači na tribinama.

Arsenal je poražen na gostovanju Kvins Parku (2:1), iako je Teo Volkot krajem prvog poluvremena pogodio za 1:1. Pobjedonosni gol "rendžere" postigao je Samba Dijakite u 66. minutu.

Reprezentativac Srbije Nenad Milijaš nastupio je za Vulverhemton u finišu meča sa Boltonom. Vulvsi su izgubili 2:3, a bivši fudbaler Zemuna i Crvene zvezde proveo je na terenu posljednjih par minuta.

Ekipa Fulama brzo se oporavila od dva poraza u nizu (od Svonsija u Junajteda). Dobrim početkom duela protiv Noriča i golovima Klinta Dempsija i Demijena Dafa stekli su prednost koju gosti nisu uspjeli da stignu u nastavku.