PREMIJER: I Sise se iživljavao na Liverpulu

Senegalac sa dva gola donio Njukaslu pobjedu - 2:0 (1:0). Reina isključen u finišu.

PREMIJER: I Sise se iživljavao na Liverpulu Izvor: MONDO

I Njukasl je bio bolji od Liverpula. "Svrake" su poletjele ka Evropi, a istovremeno "crvene" sa Enfilda gurnule još dublje u mulj - 2:0 (1:0). Preciznije, to je učinio Patris Sise, strijelac oba gola.

Ekipa Alana Pardjua cilja mjesto koje vodi u evropsko takmičenje. Sada se sa Čelsijem nalazi na diobi petog mjesta sa kojeg se ide u Ligu Evrope, a ni Totenhem na četvrtoj poziciji (kvalifikacije za Ligu šampiona) nije daleko.

S druge strane, velikanu iz Liverpula su kola krenula nizbrdo i nikako da stanu - poražen je šesti put u posljednjih sedam mečeva. Da se računaju samo rezultati iz drugog dijela sezone, tim Kenija Dagliša bi bio pretposljednji!

Pobjednika duela u Njukaslu odlučio je sjajni Senegalac, koji je među "svrake" došao zimus iz Frajburga. Prvo je u 19. minutu sjajno reagovao glavom poslije centaršuta Hatema Ben Arfe, a 40 minuta kasnije se takoreći ušetao u gol gostiju.

Sise je na posljednjih sedam mečeva za Njukasl bio strijelac isto toliko puta!

Bivši napadač Njukasla, a sada Liverpula, Endi Kerol dočekan je zvižducima sa tribina. U najavi utakmice rekao je da se neće radovati ako postigne gol i kao da nije htio da ga da. Jer, kada se našao sam pred golmanom Timom Krulom umjesto da pokuša da ga savlada, pao je, a penal, naravno, nije dobio.

Gosti su utakmicu završili bez isključenog golmana Pepea Reine u 83. minutu. Džejms Perš je pokušao da ga saplete, zbog čega je dobio žuti karton, ali je Španac burno reagovao i krenuo glavom na protivničkog igrača, pa je "pocrvenio".

Tako je Njukasl prekinuo lošu tradiciju u duelima sa Liverpulom, jer je prethodno izgubio šest od njhihovim sedam mečeva.