BUNDES: Bitka za Ligu šampiona

Borusija iz Menhegladbaha poražena od Hanovera, Šalke osvojio bod protiv Hofenhajma.

BUNDES: Bitka za Ligu šampiona  Izvor: MONDO

Borusija iz Menhegldbaha nastavila je seriju slabijih rezultata u posljednje vrijeme, ali je i dalje u igri za treću pozicija koja direktno vodi u Ligu šampiona naredne sezone.

Borusija je danas poražena na gostovanju Hanoveru 1:2, ali njen direktni rival za treće mjesto, Šalke osvojio bod u gostima kod Hofenhajma - 1:1.

Sada Šalke ima tri boda prednosti nad Borusijom iz Menhegladbaha.

Hanover je golovima napadača Ja Konana i Mame Biram Dijufa (na pozajmici iz Mančester junajteda) došao do velikih 2:0, ali mu je pobjeda bila ugrožena, jer je odmah poslije drugog gola, Borusija smanjila. U posljednjim trenucima meča Marko Rojs je propustio veliku šansu za izjednačenje. Borusija je oštećena u Hanoveru, jer je u drugom minutu nadoknade sudija propustio da svira penal za goste, nakon što je oboren Dante.

Šalke je prije nekoliko dana ubjedljivo poražen od Atletik Bilbaa 2:4 u Ligi Evrope. Ipak, ekipa iz Klub iz Gelzenkirhena smogla je snage da se ne vrati poražena sa gostovanja Hofenhajmu.

Oba gola postignuta su sa penala. Najprije je Sead Salihović doveo Hofenhajm u vođstvo u 31. minutu, a gosti su takođe sa "kreča" stigli do boda. Gol je dao Klas Jan Huntelar.