SERIJA A: "Dama" ponovo u trci!

Juventus poslije Intera nadigrao i Napoli - 3:0 (0:0) - nakon čega prvoplasirani Milan ima samo dva boda više.

SERIJA A: "Dama" ponovo u trci! Izvor: MONDO

Ekipa Juventusa na velika vrata je ponovo ušla u trku za "skudetom"!

Poslije teško objašnjive serije od šest remija u sedam prvenstvenih kola, četa Antonija Kontea vezala je tri pobjede uz gol-razliku 9:0 i ako iduće subote prebrodi teško gostovanje na Siciliji (Palermo), boriće se sa Milanom za titulu, verovatno do posljednjeg minuta ove sezone.

"Rosoneri" osam kola prije kraja imaju 64 boda, a torinska "stara dama" 62.

Meč sa Napolijem trebalo je da bude derbi 30. kola, međutim, gosti ničim nisu opravdali status jednog od najatraktivnijih klubova u Seriji A. Juve takođe nije bio sjajan u prvom poluvremenu, ali je u nastavku "rasturio" Kavanija, Hamšika i drugove.

Tvorci ubjedljive pobjede bili su Leonardo Bonući u 53, Arturo Vidal u 75. i Fabio Kvaljarela (rođen u blizini Napulja, nije slavio gol protiv tima iz kojeg je došao u Torino) u 83. minutu.

Bonući je imao sreću da ga lopta posle udarca Mirka Vučinića pogodi u nogu i prevari golmana Morgana De Sanktisa, koji je morao bolje da interveniše kod pogotka Vidala iskosa sa leve strane, a pogotovo kada mu je šutirao Kvaljarela.

Međutim, u tim trenucima je moral u gostujućem timu već bio na dosta niskim granama i Napoli je imao sreće da u finišu ne završi sa još nekom loptom u mreži.

Da jeste, glavni krivac za to bio bi Kolumbijac Huan Zuniga, koji je isključen zbog udaranja Đorđa Kjelinija laktom, samo nekoliko minuta prije kraja utakmice.