LŠ (poluvrijeme): Vodi Barsa, Bajern siguran

Prvo poluvrijeme duela Barselone i Milana okončano vođstvom domaćih 2:1. Mesi dva puta doveo domaće u vođstvo sa penala. Bajern golovima Ivice Olića vodi protiv Marseja 2:0.

LŠ (poluvrijeme): Vodi Barsa, Bajern siguran Izvor: MONDO

Derbi meč čevtvrtfinala Lige šampiona apsolutno opravdava očekivanja!

Barselona je počela bolje, stvarala prilike i povela u 11. minutu.

Lionel Mesi uzeo je loptu Meksesu, utrčao u kazneni prostor i dodao loptu Ćaviju. Njegov saigrač nije htio da šutira već je pokuđao da uposli Seska Fabregasa, a lopta je spletom okolnosti došla do Mesija, koga je srušio Luka Antonini.

Sudija Bjorn Kojpers nije imao dilemu. Pokazao je na bijelu tačku i stvorio Mesiju priliku da sa postigne 50. gol u Ligi šampiona. Argentinac ju je precizno iskoristio.

Omaleni Argentinac precizno ju je iskoristio i rekordni 13. put bio strijelac u elitnom takmičenju. Golom je oborio rekord koji je sam držao (uz Ruda van Nistelroja) u broju golova u jednom ciklusu Lige šampiona (bez kvalifikacija).

Barsa je nastavila da napada, a Milan da čeka priliku. I dočekao je.

Havijer Maskerano nije uspio da u 33. minutu napravi uspješnu ofsajd zamku, lopta je stigla do Zlatana Ibrahimovića, a on je proslijedio do Antonija Noćerina, koji je spretno poslao po zemlji u gol domaćih.

Barsa je ubrzo ponovo stekla prednost. Sudija je ponovo pokazao na bijelu tačku zato što je Alesandro Nesta vukao Busketsa za dres poslije kornera, a Mesi je ponovo bio precizan.

Kratka statistička smjernica za praćenje drugog poluvremena - 66 odsto timova koji su u dvokružnom međusobnom okršaju prvi meč odigrali u gostima bez golova plasiralo se u narednu fazu.

BARSELONA: Valdez, Alveš, Pike, Maskerano, Pujol, Buskets, Ćavi, Inijesta, Fabregas, Mesi, Kuenka

MILAN: Abijati, Mekses, Nesta, Antonini, Sedorf, Noćerino, Ambrosini, Boateng, Robinjo, Ibrahimović

BAJERN VEĆ U POLUFINALU

Bavarci bez mnogo problema odrađuju posao u revanšu sa Olimpikom. Vode 2:0, a oba gola postigao je Ivica Olić.

Reprezentativac Hrvatske doveo je njemački tim u vođstvo u 13. minutu, na pas bivšeg igrača Olimpika Franka Riberija sa desne strane. U finišu poluvremena učinio je isto, samo na pas Alabe sa lijeve strane.

BAJERN: Nojer, Lam, Boateng, Badštuber, Alaba, Gustavo, Timoščuk, Kros, Riberi, Olić, Miler (od 39' Rafinja)

MARSEJ: Mandanda, Aspilikueta, Nkolu, Fani, Morel, Šejru, Mbija, Valbuena, Ajev, Brandao