PREMIJER: Toresova fešta

Čelsi deklasirao Kvins Park Rendžers 6:1 (4:0), uz het-trik razgoropađenog Španca.

PREMIJER: Toresova fešta Izvor: MONDO

Stamford bridž je "gorio" u nedjelju. Navijači Čelsija slavili su plasman "plavaca" u finale Lige šampiona, ubjedljivu pobjedu nad Kvins park rendžersom i povratak u golgetersku formu Fernanda Toresa.

Ekipa Roberta Di Matea deklasirala je "policajce" 6:1 (4:0) u 36. kolu Premijer lige.

Čelsi je stigao na korak od Njukasla, odnosno na bod od četvrtog mjesta, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona sljedeće sezone. S druge strane, KPR je na diobi 17. mjesta sa Boltonom, a sa 18. se ide u Čempionšip.

Goste iz komšiluka načeo je Danijel Staridž već u prvom minutu, da će biti fešte na Stamford bridžu nagovjestio je Džon Teri u 13. minutu, a onda je uslijedio šou španskog napadača. Tačku na vatromet golova domaćina stavio je Floran Maluda u 80. minutu.

Inače, Huan Mata je "upisao" tri asistencije.

Đibril Sise je u 84. minutu postigao počasni gol za KPR.

Fernando Tores je u 19, 25 i 64. minutu pogađao Kenijevu mrežu. Het-trik je "upisao" za 45 minuta, a isto toliko golova dao je u cijelom prethodnom dijelu premijerligaške sezone!

Doduše, plavokosi centarfor je prošle nedjelje bio strijelac i na Nou Kampu i zapečatio sudbinu aktuelnog šampiona Evrope Barselone (2:2), a Čelsi "lansirao" u finale Lige šampiona.

Tako su se "plavci" revanširali "policajcima" za jesenji poraz (0:1). Inače, ta utakmica ostala je upamćena po tome što je kapiten Čelsija Džon Teri navodno na rasističkoj osnovi vrijeđao Antoana Ferdinanda zbog čega će poslije završetka Evropskog prvenstva u Ukrajini i Poljskoj morati na suđenje.

Uoči ovog meča, kao što je i najavljeno, nije bilo tradicionalnog rukovanja, kako bi se izbjegle neprijatne situacije zbog optužbi Ferdinanda na račun Terija.

Branislav Ivanović nije igrao za Čelsi. Odradio je posljednji meč suspenzije zbog udaranja igrača Vigana Malonija.

Totenhem je rutinski odradio posao protiv Blekburna (2:0) golovima Van der Varta u 22. minutu i Vokera u 75. "Pijevci" su iskoristili debakl "svraka" dan ranije u Viganu i izjednačili se sa njima na četvrtom mjestu, s tim da ekipa sa Vajt Hart Lejna ima znatno bolju gol-razliku. Upravo ta dva tima, uz Čelsi, vodiće žestoku borbu za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Blekburn je porazom u Londonu ostao na tri boda od Boltona i Kvins Park Rendžersa i moraće mnogo toga da uradi u posljednjim kolima da bi izborio opstanak. Radosav Petrović je meč sa Totenhemom odgledao sa klupe.