FRANCUSKA:Titula samo san za PSŽ?

Ekipa za koju igra Milan Biševac poražena na gostovanju Lilu 1:2 i sada zaostaje pet bodova za vodećim Monpeljeom četiri kola prije kraja.

FRANCUSKA:Titula samo san za PSŽ? Izvor: MONDO

Pari Sen-Žermen ni 12. put zaredom nije uspio da pobijedi Lil kao gost!

U posljednjoj utakmici 34. kola francuske Lige 1, Lil je pobijedio PSŽ 2:1 (0:0), poslije preokreta. To znači da sada zaostatak Parižana za vodećim Monpeljeom iznosi pet bodova, a do kraja su ostala još četiri kola šampionata.

I ne samo to, ekipi Karla Anćelotija sada je ugroženo drugo mjesto, koje direktno vodi u Ligu šampiona, upravo od Lila koji dahće Parižanima za vratom.

PSŽ je poveo golom svog naskupljeg fudbalera, Argentinca Havijera Pastorea u 48. minutu, a u posljednjih 20 minuta meča dogodio se preokret. Najprije je izjednačio belgijski reprezentativac Eden Hazar u 71. minutu iz penala, da bi pobjedonosni gol za Lil postigao Nolan Ru u 79. minutu.

Od 70. minuta PSŽ je igrao sa desetoricom jer je isključen Mamadu Sako (skrivio penal). Zanimljivo, penal je napravljen nad Ruom, koji je 30-ak sekundi prije te akcije ušao u igru! I da bude još zanimljivije: Mamadu Sako je ušao u igru u 44. minutu umjesto Milana Biševca.

U poslednjih 12 utakmica na terenu Lila, uključujući večerašnju, PSŽ je dao samo tri gola.

Lil je sa ova tri boda učvrstio treću poziciju sa 65 bodova, dva manje od PSŽ-a i osam više od četvrtoplasiranog Rena. Sada i Lil može da napada drugu poziciju koja direktno vodi u Ligu šampiona.

Monpelje je još u petak savladao Tuluz 1:0.

RASPORED MONPELJEA I PSŽ-a DO KRAJA:

Monpelje do kraja: Evijan (kod kuće), Ren (gost), Lil (kod kuće) i Okser (gost).
PSŽ do kraja: Sent Etjen (kod kuće), Valensijen (gost), Ren (kod kuće), Lorijen (gost).