• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

FIFA se predomislila - STOP za Kosovo!

Svjetska fudbalska federacija (FIFA) suspendovala svoju odluku da Kosovu odobri odigravanje prijateljskih utakmica.

Sep Blater se predomislio...

Napori Fudbalskog saveza Srbije da obori odluku FIFA, koja je početkom nedelje dozvolila Fudbalskom savezu Kosova da organizuje prijateljske mečeve sa državama koje su priznale Kosovo, urodili su plodom.

"Kosovo ne smije da igra prijateljske mečeve sa drugim zemljama", objavio je u petak predsjednik FIFA Sep Blater.

"Što se tiče naše odluke o Kosovu, sastaćemo se sljedeće nedelje u Cirihu sa savezima koje ovo pitanje dotiče, naročito sa Srbijom. U međuvremenu, moramo na papiru da popravimo uslove ove odluke, koja je
trenutno suspendovana", rekao je Blater u Budimpešti na kongresu FIFA.

Blater je dodao da će ovo pitanje biti "završeno" 29. juna na sastanku Izvršnog komiteta FIFA.

FIFA je u utorak dozvolila Fudbalskom savezu Kosova da igra prijateljske mečeve sa članicama te federacije, što je izazvalo snažne proteste Fudbalskog saveza Srbije.

Generalni sekretar FIFA Žerom Valk branio je u srijedu tu odluku željom da se "pomogne razvoj fudbala".

Predsjednik FSS Tomislav Karadžić tokom nedelje održao je sastanke sa Blaterom i Mišelom Platinijem. Predsjednik UEFA usprotivio se odluci Izvršnog komiteta Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) nazvavši odluku "isključivo političkom".

(MONDO, agencije)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC