PREMIJER BiH: Odličan start Borca i Veleža

Počela nova sezona Premijer lige BiH. Borac i Velež upisali ubjedljive pobjede, šampion Željezničar posustao već na startu.

PREMIJER BiH: Odličan start Borca i Veleža Izvor: MONDO

Bubamara se ponovo zakotrljala terenima premijerligaških stadiona. Poslije ljetne pauze počela je nova sezona najelitnijeg fudbalskog takmičenja u BiH, a najubjedljiviji na startu bili su mostarski Velež i banjalučki Borac.

Borac je u posljednjem subotnjem meču sa tri gola u mreži ispratio sa Gradskog stadiona Zvijezdu iz Gradačca.

Junaci ekipe iz Platonove bili su dvostruki strelac Stokić i Krunić, koji je igrao odlično i postigao treći gol za crveno-plave.

Krnić je otvorio seriju prilika u 20 minutu kada je dobro šutirao, a golman gostiju dobro odbranio, a nekoliko minuta kasnije ponovo se našao u prilici, ali opet bez rezultata.

Inicijativa Borca je međutim urodila plodom u 29, minutu kada je Stokić pogodio za 1:0 i obradovao oko 1.500 navijača na Gradskom stadionu u Banja Luci.

Zvijezda je imala nekoliko poluprilika krajem prvog i početkom drugog poluvremena, ali odbrana Borca i golman Avdukić bili su sigurni pa se rezultati nije mijenjao.

Tačno na isteku sata igre Stokić je upisao već drugi pogodak na otvaranju sezone, za vođstvo 2:0.

Odličnu igru na ovom meču Krunić je krunisao pet minuta prije kraja i to majstorijom. Vezista Borca uzeo je loptu gotovo na polovini terena, “prošetao” se kroz Zvijezdinu odbranu in a kraju spoljnim dijelom stopala poslao loptu iza leđa Kovačevića za ubjedljivih 3:0.

Istim rezultatom mostarski Velež je savladao u “Vrapčićima” bijeljinski Radnik.
“Rođeni” su poveli poslije samo šest minuta igre, kada je Ćemalović zatresao mrežu i tako otvorio golgetersku sezonu u Premijer ligi BiH.
Novi član Premijer lige međutim držao se dobro tokom većeg dijela meča sve do finiša meča kada je konačno poklekao.
Tome je možda doprinio i prekid tokom drugog poluvremena kada je tribina sa navijačima Veleža morala biti ispražnjena zbog ubacivanja pirotehničkih sredstava na teren.
Poslije 13 minuta pauze utakmica ja nastavljena, a prekid je očigledno prijao domaćim fudbalerima koji su u 80. minutu povisili na 2:0 preko Hebibovića, a šlag na tortu stavio je Ćemalović, pet minuta prije kraja svojim drugim pogotkom.
Malo uspješniji debi u Premijer ligi BiH imala je Gradina koja je osvojila prvi premijerligaški bod u duelu sa GOŠK-om odigravši 1:1.
Ekipa iz Srebrenika svoju prvu utakmicu igrala je u Gradačcu na stadionu Zvijezdei bila na putu da osvoji i sva tri boda pošto je povela golom Zoletića u 38. minutu poslije kornera.
Gosti su međutim došli do boda pogotkom Kojića u 55. minutu.
Osvajač duple krune sarajevski Željezničar pružio je prilično blijedu partiju na gostovanju u Travniku i nije uspio da postigne pogodak uprkos činjenici da je imao nekoliko izglednih prilika.
To nije uspjelo ni domaćim fudbalerima, popularnim “vezirima” pa je meč završen podjelom bodova.

Leotar je ostvario trijumf na otvaranju sezone, u hercegovačkom derbiju na Policama je savladan Zrinjski minimalnim rezultatom.

Gol vrijedan tri boda djelo je Šarabe u 76. minutu.

Večeras se sastaju Borac i Zvijezda na Gradskom stadionu u Banja Luci, a preostale utakmcie na rasporedu su u nedjelju.