LŠ (kval): Preokreti Dinama i Kluža

Ekipa iz Kijeva trijumfovala u Menhengladbahu, a Rumuni u Bazelu. I Seltik pobijedio kao gost, u Helsinborgu.

LŠ (kval): Preokreti Dinama i Kluža  Izvor: MONDO

U prvim utakmicama plej-ofa za Ligu šampiona Dinamo iz Kijeva i Kluž napravili su preokrete i kao gosti pobijedili Borusiju u Menhengladbahu i Bazel.

Borusija je u 13. minutu povela protiv Ukrajinaca preko Ringa, ali je Dinamo vodio već u 36. minutu golovima Mihalika i Jarmolenka. Konačan rezultat postavio je De Jong autogolom u 81. minutu - 1:3.

Miloš Ninković igrao je 78 minuta za Dinamo.

Na strani je uspješan bio i Seltik, i to u Helsinborgu. "Kelti" su pobjedu najavili već u drugom minutu preko Komonsa, na asistenciju Samarasa, koji je zatresao mrežu u 75. minutu.

Za švedskog prvaka od starta je igrao Nikola Đurđić, koji je stigao na pozajmicu iz norveškog Haugesunda samo dan ranije.

I Bazel je poveo protiv Kluža preko Štreljera u finišu prvog poluvremena, ali su gosti u nastavku stekli kapital za revanš zahvaljujući dvostrukom strelcu Suguu.

Prednost su poslije 90 minuta borbe kao domaćini stekli moskovski Spartak protiv Fenerbahčea (2:1) i Kopenhagen protiv Lila (1:0).

Na stadionu "Lužnjiki" sva tri gola "stala" su od 59. do 69. minuta.

Bolju igru u većem dijelu utakmice Spartak je krunisao preko Nigerijca Emenikea na asistenciju Kombarova.

Samo sedam minuta kasnije izjednačio je Kujt, kome je to bio četvrti pogodak na tri utakmice za Fenerbahče. Pojačanju iz Liverpula gol je "namjestio" pojačanje iz Lila, Musa So.

Da Spartak ipak pobijedi pobrinuo se asistent kod prvog gola domaćina. Poslije kornera sa lijeve strane, Kombarov je "opalio" iz prve za konačnih 2:1.

Miloš Krasić se sa svojim novim klubom Fenerbahčeom vratio u Moskvu, gdje je nastupao za CSKA, meč je počeo na klupi, a u igru je ušao u 77. minutu.

Domaći su se u Kopenhagenu radovali zahvaljujući golu Santina u 38. minutu.