PREMIJER: Čelsi tri od tri!

Čelsi je pobijedio Njukasl na Stamford Bridžu i otputovao na Superkup Evrope sa tri pobjede u tri kola Premijer lige.

PREMIJER: Čelsi tri od tri!  Izvor: MONDO

Šampion Evrope nije jedini tim sa svim pobjedama od starta sezone 2012/13 u Premijer ligi, ali ih jedini ima tri.

Tri od tri.

Čelsi je zabilježio i treću pobjedu ove sezone. Posle Vigana i Redinga, pao je i Njukasl - 2:0 (2:0), pa sada u miru ekipa Roberta Di Matea može da se posveti pripremi Superkupa Evrope, duelu sa Atletiko Madridom, koji će biti odigran u petak.

Golove protiv crno-bijelih sa sjevera "na vrijeme" postigli su Eden Azar u 22. minutu sa bele tačke, poslije faula Vurnona Anite nad Fernandom Toresom, a potom i sam Tores, u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, poslije fantastičnog dodavanja Azara!

Azaru je to bila već šesta asistencija ove sezone... Jeste plaćen 40 miliona evra, ali počeo je momentalno da se isplaćuje. Protiv Njukasla je dominirao na sredini terena i bio najbolji igrač susreta, u kojem je svih 90 minuta igrao i Branislav Ivanović.

Tek u finišu, sedam minuta prije kraja, Njukasl je imao pravu šansu, ali je Petr Čeh sjajno zaustavio udarac Dembe Ba sa sedam metara.

Prošle sezone, tri kola prije kraja, Njukasl je majstorskim pogocima Papisa Sisea naneo Čelsiju poraz na Stamford Bridžu od 2:0. "Svrake" su počele novu sezonu pobjedom nad Totenhemom, ali je prvak Evrope bio daleko bolji tim u drugom kolu.

Izvještaje sa ostalih utakmica Premijer lige odigranih u subotu pročitajte OVDJE.

(MONDO, foto: Beta/AP)