PREMIJER: Čelsiju samo bod protiv "svetaca"

U odloženoj utakmici 17. kola trećeplasiranom Čelsiju samo bod na Stamford Brodžu protiv borbenog Sautemptona.

PREMIJER: Čelsiju samo bod protiv "svetaca" Izvor: MONDO

Čelsi je u srijedu uveče nastavio po principu "toplo-hladno", po kojem igra veći dio ove sezone.

Poslije tri vezane pobjede u Premijer ligi uslijedio je poraz od Kvins Park Rendžersa (0:1), takođe u Londonu, pa ubjedljiva pobjeda protiv Stouka u gostima (4:0) i onda remi sa Sautemptonom - 2:2.

Iako su vodili na poluvremenu sa 2:0, izabranici Rafaela Beniteza uspjeli su da "prokockaju" prednost i dozvole Sautemptonu da za još jedan bod odmakne od zone ispadanja.

Sve je dobro počelo za aktuelnog evropskog prvaka, golom "novajlije" Demba Baa u 25. minutu. Bio je to njegov treći pogodak u tri utakmice koje je počeo u startnoj postavi od kada je nedavno došao iz Njukasla.

Na 2:0 povisio je Eden Azar u posljednjim trenucima prvog poluvremna, pošto je prethodno Ramireš pogodio prečku.

Gosti su, ipak, u drugom poluvremenu uspjeli da postignu dva gola, iako su imali znatno manje šansi od rivala.

Na 1:2 smanjio je "rezervista" Riki Lambert, poslije asistencije Natanijela Klajna u 58. minutu, dok je konačnih 2:2 postavio Džejson Pančeon u 75.

Treba istaći da je domaćin igrao bez Bransilava Ivanovića, koji je cio meč presjedio na klupi za rezervne igrače.

Benitez se na taj potez odlučio vjerovatno da bi ga odmorio, pošto "plavce" narednog vikenda očekuje gradski derbi sa Arsenalom, a ekipu Sautemptona duel protiv Evertona.