KUP KRALJA: Malaga odoljela Barsi

Prva utakmica četvrtfinala Kupa kralja između Barselone i Malage na Kamp nou završena bez pobjednika - 2:2. Gosti od 75. minuta sa igračem manje.

KUP KRALJA: Malaga odoljela Barsi Izvor: MONDO

Poslije dugo vremena jedna ekipa uspjela je da se vrati neporažena iz Barselone i sa stadiona Kamp nou.

Prije Malage to je pošlo "za nogom" igračima Benfike, 5. decembra 2012. u utakmici grupne faze Lige šampiona, kada je bilo 0:0.

Uz to, gosti su večeras pokvarili slavlje domaćim navijačima i Lionelu Mesiju, koji je prije utakmice iznio svoje četiri "Zlatne lopte", kako bi predstavio posljednju od njih koju je dobio 7. januara.

Da će dobro proći u duelu sa prilično jakim sastavom Barselone, s obzirom da je Kup utakmica i da slijedi i revanš za nedjelju dana, gosti su nagovijestili u 25. minutu, kada je gol pogodio Manuel Itura.

Napadač Malage izvršio je pritisak na zadnju liniju protivničkog tima i iskoristio rizično dodavanje golmana Pinta ka igraču koji je bio okrenut leđima dešavanjima na centru igrališta. Poslije ukradene lopte, Ituri nije bilo teško da pogodi mrežu.

To, međutim, nije zbunilo igrače koji brane trofej osvojen prošle sezone, pa je Mesi samo četiri minuta kasnije poslije odličnog prodora po desnoj strani izjednačio, a onda je Pujol u 30. donio prednost Barsi.

Kada je Načo Monreal u 75. minutu dobio direktan crveni karton zbog prekršaja kao zadnji igrač odbrane prilikom kontranapada Barselone, činilo se da će domaćin rutinski utakmicu privesti kraju. Monreal je na terenu proveo samo pola sata, pošto je u pauzi između dva poluvremena zamijenio Portilja.

Ipak, minut prije kraja uslijedio je šok za domaće igrače i navijače.

Injasio Kamačo se prikrao iza leđa Pujola i ostalih defanzivaca Barse i udarcem iz prve sa nekoliko metara lako savladao Pinta.

Barseloni sada predstoji težak zadatak da 23. januara izbori plasman u polufinale.

U srijedu su igrali još Saragosa i Sevilja, a njihov duel završen je bez golova.

Atletiko Madrid - Betis 22.00

Revanš mečevi zakazani su za 23. januar. Aktuelni pobednik Kupa kralja iz sezone 2011/12 je Barselona.