FA KUP: Po gol za prolaz Arsenala i Junajteda

Velikani engleskog fudbala pobijedili u ponovljenim utakmicama trećeg kola i plasirali se u šesnaestinu finala.

FA KUP: Po gol za prolaz Arsenala i Junajteda Izvor: MONDO

Arsenal je savladao Svonsi 1:0 (0:0) i u narednoj rundi ga čeka gostovanje drugoligašu Brajtonu, dok će Mančester junajted poslije pobjede nad Vest Hemom 1:0 (1:0) dočekati Fulam.

Svonsi i Vest Hem bili su domaćini prvih mečeva, koji su završeni bez pobjednika, identičnim rezultatom - 2:2.

Slavlje "tobdžijama" - prema prikazanoj igri potpuno zasluženo - ali i revanš za poraz od Svonsija na Emiratima u prvenstvenom okršaju, donio je Džek Vilšir u 86. minutu.

Prije toga se gol gostiju nalazio pod opsadom i nevjerovatno je kako Arsenal ranije nije riješio pitanje pobjednika.

Jedini pogodak na Old Trafordu bio je djelo Vejna Runija već u devetom minutu.

Napadač "crvenih đavola" je desetak minuta prije kraja meča promašio penal, ali Vest Hem ove večeri nije bio ekipa koja bi umjela to da kazni.

Zanimljivo je da će od 16 mečeva četvrtog kola samo dva biti "premijerligaška". Pored Junajteda i Fulama sastaće se Stouk i Mančester siti.

Utakmice su na programu 25, 26. i 27. januara.

(MONDO, foto: Beta/AP)