Žigić za izjednačenje u 92. minutu

Srpski napadač strelac izjednačujućeg gola za Birmingem u sudijskoj nadoknadi utakmice sa Brajton end Houvom - 2:2 (1:2).

Žigić za izjednačenje u 92. minutu  Izvor: MONDO

Iako je utakmicu počeo na klupi, Nikola Žigić je uspeo da u posljednjim trenucima postigne pogodak i donese bod svom timu u 28. kolu Čempionšipa.

Kako drugačije, nego udarcem glavom.

Birmingem je bolje počeo duel na svom Sent Endrjus stadionu i poveo golom Stivena Kaldvela u 18. minute, ali su gosti uspjeli da preokrenu do odlaska na poluvrijeme.

Prvo je Ešli Barns u 23. pogodio za izjednačenje, a onda David Lopez u 43. minutu za vođstvo gostiju.

Trener Birmingema Li Klark odlučio je da u nastavku meča šansu pruži Žigiću, koji je zamijenio Vejda Eliota.

Bivši napadač Crvene zvezde opravdao je povjerenje svojim šestim golom u sezoni.

Bez obzira što su u subotu izbjegli poraz, igračima Birmingema predstoji velika borba za opstanak u ligi do kraja sezone. Remi im je donio 31. bod i sada imaju pet više od timova u zoni ispadanja.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images)