SERIJA A: Juve bježi Laciju

Poslije četiri uzastopne pobjede klub iz Rima igrao neriješeno 2:2 sa Palermom. Juventus "razbio" Udineze 4:0, uz dva odlična gola Pogbe.

SERIJA A: Juve bježi Laciju  Izvor: MONDO

Lacio je u 21. kolu prekinuo seriju pobjeda, ali je ostao neporažen i u 15. uzastopnoj utakmici ove sezone.

Drugoplasirani tim Serije A dobro je počeo i protiv Palerma, golom Serđa Flokarija u 10. minutu, međutim, domaćin je za samo jedan minut uspio da preokrene.

Prvo je Urugvajac Arevalo Rios u 70. minutu iskoristio lošu reakciju odbrane gostiju, a potom i Argentinac Paolo Dibala u 71.

Taman kada su se ponadali da će osvojiti tri vredna boda u borbi za opstanak, igrače i navijače Palerma rastužio je Anderson Ernanes koji je udarcem sa bijele tačke donio bod Laciju. Malo je nedostajalo da ne bude tako, pošto je golman Ujkani "pročitao" gdje će Brazilac šutirati, ali nije bio dovoljno dugačak da zaustavi loptu.

Juventus je ubjedljivom pobjedom protiv osmoplasiranog Udinezea sa 4:0 pokazao da se ne nalazi u krizi, iako su neki to mogli da pomisle poslije remija sa Parmom u prošlom kolu (1:1), kao i poraza od Sampdorije u Torini (1:2).

Sa dva odlična slična gola, Pol Pogba je donio prednost svom timu, a potom su Mirko Vučinić i Alesandro Matri dokrajčili rivala.

Francuz je sa gotovo iste udaljenosti, oko 30 metara od gola, šutirao u 41. i 66. minutu. Oba puta je bio precizan, a prvo je je loptu "zakucao" u suprotan ugao pod prečku, potom i "žabicom" nadmudrio golmana Padelija.

Roma – Inter (20.45)

TABELA: Juventus (+1) 48, Lacio (+1) 43, Napoli 42, Inter 38, Fiorentina 35, Roma 32, Milan 31, Udineze (+1) 30, Parma 30, Katanija 29, Kjevo 24, Torino 23, Atalanta 22, Bolonja 21, Sampdorija 21, Peskara 20, Kaljari 19, Đenova 17, Palermo (+1) 16, Sijena 11 bodova.

*napomena: zbog učešća u namještanju utakmica Sijena je kažnjena oduzimanjem šest bodova, Atalanti su oduzeta dva, a Torinu i Sampdoriji po jedan.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images)